Облаштування артезіанських свердловин Облаштування артезіанських свердловин на воду передбачає аналіз деяких факторів, що визначають складність виконуваних робіт. Такими факторами є: сезонне використання свердловини або цілорічне, близькість розташування грунтових вод, підключення системи автоматизованої подачі води.

Якість технічного виконання кожного етапу визначає підсумковий термін служби.

Робити vodopod-em.ru самостійно не рекомендується по причині того, що можливе порушення технологічного процесу при бурінні та встановлення водозабірного обладнання може призвести до її швидкого виходу з ладу.

Деякі користувачі дотримуються помилкової думки, що при сезонній експлуатації (наприклад, влітку) можна не використовувати кесон, знижуючи цим самим матеріальні витрати. Незалежно від періодичності водозабору рекомендується обов'язкова vodopod-em.ru, який оберігає зроблений отвір від потрапляння сміття, грунту.

Повертаючись до питання сезонності, треба зауважити, що з урахуванням холодних зим кесон треба закопувати глибше, приблизно на глибину 1,5-1,8 м. Далі з допомогою цегли роблять обкладку і цементують для міцності. Це допоможе уникнути промерзання свердловини.

Наступний етап полягає у встановленні насоса і системної автоматики. При виборі гідроакумулятора треба брати до уваги кількість користувачів свердловиною. Чим більше одночасно відкритих кранів в будинку, тим об'ємніше потрібна модель, щоб підтримувати безперебійну подачу і необхідний тиск. Встановити гідроакумулятор можна в самому кесоні або будинку. Різниці особливої немає.

Що таке автоматичне регулювання? Це система обладнання, яка в автоматичному режимі виконує відключення і включення насоса по командах, що походить від гідроакумулятора. Система складається з: пульта керування, реле тиску, манометра. У зв'язці з гідроакумулятором процес відбувається наступним чином: при зниженні тиску подається сигнал на пульт управління і насос, що підкачує воду з свердловини до необхідного рівня для відновлення робочого тиску.

З першого погляду здається, що все просто і зрозуміло. Тим не менш, самостійна установка устаткування часто приводить до недоліку деталей і зниження якості установки, провокуючи псування дорогого обладнання.

Як показує практика, в таких випадках витрачається більше коштів на усунення помилок і неполадок, ніж на професійне облаштування свердловин. Якісно виконані роботи дадуть можливість користуватися водозабором на період від 10 до 50 років залежно від типу свердловини.