На що звертати увагу при виборі септика Для більшості міських жителів, практично все своє життя прожили в стінах квартири, можливість життя в заміському будинку розцінюється як мрія. І коли все-таки випадає шанс переїхати для постійного проживання з міста на околицю, всі думають в основному про плюси такого переїзду, а не про те, які труднощі чекають кожного, хто хоче жити в окремому будинку з комфортом і всіма звичними зручностями.

Однією з найбільш серйозних проблем при організації комфорту за містом стає технічна неможливість провести до будинку каналізаційні труби. Але це ще не означає, що зручності будуть знаходитися десь на вулиці на іншому кінці ділянки. Досить просто встановити нормальний септик. Але при виборі септика потрібно точно знати, на що слід звертати увагу в першу чергу.

На якій моделі зупинитися?

Одне з основних правил при виборі - не намагатися купити найдорожчу систему, а намагатися обрати конкретно той септик, який краще всього підходить конкретно під ваші потреби і характеристики вашого будинку. Слід порахувати кількість людей, які будуть жити в будинку постійно - це потрібно для обчислення оптимальної продуктивності септика. Також варто згадати особливості своєї земельної ділянки - адже септик мало просто встановити, його потрібно буде ще й час від часу вичищати. Бажано не економити і на матеріалі виготовлення корпусу.

На що звертати увагу при виборі септика
На що звертати увагу при виборі септика

Дещо інша система вибору буде в тому випадку, якщо будинок використовується не як постійне місце проживання для сім'ї, а для відпочинку на обмежений час. При такому режимі використання повноцінний септик може не знадобитися, і достатньо буде встановлення більш дешевої і компактної міні системи. Для цілорічного використання купується серйозна система, яка володіє високими показниками продуктивності і може працювати круглий рік без знижок на температуру та інші погодні умови.

Наступний пункт стосується типу грунту на ділянці. Якщо грунт досить м'яка і в ній переважає пісок, то проблем з установкою немає і може бути придбана система з грунтової очищенням. Якщо на ділянці глина, то варто дивитися у бік систем біологічного очищення та накопичувальних систем.

На що звертати увагу при виборі септика
На що звертати увагу при виборі септика

Окремо радимо спочатку вибрати декілька підходящих для вас за ціною і параметрами моделей септиків, а потім вже приймати остаточне рішення.