Благоустрій ділянки це справжнє мистецтво Від того, наскільки вдало ви розташуйте об'єкти своєї ділянки, залежить ціна вашого будинку. Крім того, грамотне благоустрій дозволяє заощадити енергію.

Ландшафт. Найчастіше на ландшафт ділянки витрачається сума, що дорівнює 5-15 відсотків від загальної вартості будинку. При цьому ландшафтом займаються, як правило, протягом декількох років. Не поспішайте відразу братися за роботу. Професіонали рекомендують перший рік взагалі нічим не займатися, а дозволити собі звикнути до свого нового двору. Протягом цього часу ви зможете чітко усвідомити, що ви б хотіли змінити. Запишіть на папері все, що ви б хотіли включити в ландшафт. Обговоріть з іншими членами родини, чи буде у вас ігрова зона, сад, місце для мангала і т. п. Якщо ви бачите, що самі не зможете впоратися з проектом, має сенс запросити архітектора або консультанта. Зробіть начерк. Це можна зробити за допомогою спеціальних програм, а можна просто намалювати на папері. Будови. Вибираючи паркан, виходьте зі своїх матеріальних можливостей і пріоритетів. Якщо ви любите самоту, має сенс будувати щільний металевий паркан. Якщо для вас головне – це краса, ви можете побудувати гратчастий паркан. Крім того, ви можете посадити кущі й дерева по периметру ділянки, якщо прагнете до самоти. Вибираючи місце для патіо або ганку, враховуйте відсутність сильного вітру і сонця. Установка ігрового обладнання, як правило, теж вимагає грунтовного підходу. Наприклад, щоб гойдалки були безпечні, необхідно вкопати в землю і забетонувати. Ландшафтний дизайн. Визначте місця для доріжок. З якого матеріалу вони будуть? Це може бути бруківка, бетон або цегла. Якщо ви не хочете витрачати час на те, щоб стежити за газоном, має сенс покрити частину ділянки гравієм або валунами. Відповідні камені ви можете як купити, так і знайти самостійно. Якщо вам пощастить знайти підходящі валуни, вам не доведеться витрачати на них ні рубля. Рослини. В першу чергу слід зайнятися добривом грунту, використовуючи для цього компост. Тут ви також зможете заощадити, якщо ви самостійно зробите компост з кухонних відходів, трави, листя та ін Для поливу рослин можна частково використовувати дощову воду, що також сильно зменшить витрати.

Якщо ваша ділянка знаходиться в посушливому районі, має сенс садити посухостійкі рослини, щоб не розоритися на воді.

Пам'ятайте, що кожна рослина має свої потреби в сонце і тіні. При посадці керуйтеся цим фактом, щоб не викинути гроші на вітер.