Поради щодо створення невеликого пейзажного саду в міських умовах Володарі тих приватних будинків, які знаходяться в міській межі, зазвичай не можуть похвалитися великою площею ділянки, з можливістю облаштування повноцінного пейзажного саду та городу.

Проте, навіть в таких скрутних умовах, проявивши німого фантазії, можна облаштувати невеликий оазис посеред бурхливої міської суєти.

Щоб створити сад на невеликій ділянці в міських умовах, потрібно всього кілька кроків:

1. Планування. При правильному підході до справа цілком по силам створити пейзажний сад, навіть в обмежених міських умовах. Для цього буде потрібно наявність достатньо високого огорожі ділянки, здатного захистити його від зовнішнього світу. При обмеженій площі, виділеної під сад, облаштовувати газон немає сенсу. Тому краще створити навмисний контраст, вимостивши частина цієї площі, а решта залишивши у владі рослин. Терасу в цьому випадку розміщують максимально віддалено від будинку, в кутовій частині саду: це дасть можливість максимально уникнути затененности. Для проходу від будинку в терасу найчастіше прокладається або рівна гравійна доріжка, обрамлена арками з троянд, або стежка петляє. Якщо є можливість, біля задніх дверей, що виходять в сад, можна поставити невеликий фонтан.

2. Рослини. У такому невеликому саду краще всього застосувати високорослі кущі, вічнозеленого чи листопадного типу, або невисокі дерева: кілька таких рослин будуть є основою саду. Проміжки між ними найкраще заповнити чагарниками поменше, або багаторічними рослинами: головне, щоб ці насадження мали красивим цвітінням або листям. Підбираючи забарвлення квітів для невеликого саду, краще відмовитися від яскравих фарб, здатних руйнувати атмосферу глибини. Найкраще

Поради щодо створення невеликого пейзажного саду в міських умовах
у цьому випадку взагалі уникати контрастності, а зробити вибір у бік доповнюють один одного відтінків – білого, блакитного, світло-рожевого та жовтуватого. Освітлені стіни по краях саду можуть декоруватися повзаючими рослинами або пристінними кущами, типу карпентарии. На тіньових ділянках біля будинку можна висадити папороть, хости і астильби.

3. Садові елементи. Для мощення терас краще всього вибрати зношені кам'яні плити з теплими колірними відтінками. При укладанні навмисно залишаються великі шви, з можливістю посадки в них рослин. Як укладочного матеріалу для майданчика навколо будинку використовується жовта цегла. Їм же можна оформити і краю прямих або звивистих доріжок в саду.