Хто відповідає за вивезення сміття Сміття, що утворюється в результаті практично будь-якої діяльності людини, повинен бути вивезено та утилізовано. Прибирання відходів - це проблема, яка періодично виникає в багатоквартирних будинках, підприємствах, будівельних майданчиках та інших об'єктах.

Для початку відповімо на запитання, хто ж відповідає за транспортування сміття в житлових будинках?

Тут слід розрізняти два поняття: збір і відправку відходів на звалище. Відповідальність за збір в багатоквартирних будинках (МКД) і житлових комплексах (РК) лежить на ОСББ (ЖБК) або ЖЕК. Саме вони повинні стежити за чистотою в самому будинку і на території, що прилягає до нього. Для цього дані організації обладнують двори при будинках контейнерами і стежать за роботою і справністю сміттєпроводів. Місце встановлення контейнерів узгоджується з адміністрацією.

Що стосується збирання покидьків, за нього відповідають організації, які спеціалізуються на вивезенні та утилізації відходів. ОСББ чи ЖЕК укладає договір з такою фірмою, яка зобов'язується вивозити сміття з території МКД.

Надійна організація збирання відходів - компанія "Реверс". За більш докладною інформацією можна звернутися сюди: http://frse.su.

Сміття на будівельних об'єктах відрізняється від звичайного. Він небезпечний для людини, завжди є ризик отримання травми. В процесі будівництва тут виявляються обрізки від пиломатеріалів, листи заліза, осколки скла і т. д. Залишати сміття на території будівництва, а також складувати його в місці збору побутових відходів заборонено законом.

Для вивозу такої сора, який відноситься до великогабаритному (КГМ), слід звертатися в компанії, у яких є ліцензія на утилізацію різних категорій відходів. Це законний спосіб, тим більше сміття буде вивезено на спеціальне звалище.

Більш того, в одній організації можна орендувати відразу і самоскид, і навантажувач, які будуть працювати на одному об'єкті в один час. Крім цього, можна скористатися послугами підсобних робітників, які проконтролюють навантаження.

Виробничі відходи - це залишки сировини й матеріалів, які утворюються на заводах і фабриках. Їх важко утилізувати, у них висока ступінь шкідливості. Такий сміття утворюється сезонно. Тому для того, щоб його вивезти, орендують спеціальну техніку: екскаватори і мультиліфти. Фабрики з обробки металу, а також заводи в інших галузях легкої індустрії володіють власними машинами для таких цілей.

Послуги з вивезення та утилізації сміття регулюються відповідними законами, виданими чинним урядом.

Основні з них:

1. 96 ФЗ "Охорона повітря і атмосфера" - тут прописані обов'язки організацій і порядок дотримання правил охорони атмосферного повітря.

2. 89 ФЗ "Споживання і виробництво. Відходи» - тут йде розповідь про відходи виробництв і споживачів. Тут же можна дізнатися про те, чи потрібно піддавати діяльність ліцензуванню, яка пов'язана з небезпечними і шкідливими відходами, вимоги щодо використання відходів і сміття конкретно взятій території, а також класифікацію сміття та відходів.

3. Ст. 12 Федерального закону від 4 травня 2011 року N 99 ФЗ "Ліцензії для окремих родів діяльності» - згідно з цим пунктом ліцензуванню підлягає лише діяльність фірм, які мають справу зі сміттям і відходами з 1 до 4 класів за шкалою шкідливості.