Блоки своїми руками Стінові блоки давно стали одним з найпоширеніших www.postroil.com. Їх випускають розмірами 390х190х19С мм, рідше 510х380х198 мм. Я ж розповім про самостійному виготовленні блоків.

Розміри блоків я вибрав 510x250x215 мм (обсяг в 14 цеглин). З відходів листового заліза зварив 11 форм без днищ. З боків приварив по 2 ручки. Прямо на землі розстеляю www.postroil.com, ставлю форму. Щоб суміш не схоплюються зі стінками форми, зсередини протираю їх ганчіркою, змоченою відпрацьованим маслом або соляркою. Засинаю туди жорсткий www.postroil.com. Трамбую не дуже сильно. Першу форму знімаю після засипки 11-ої — це приблизно через 10-12мін. Блоки стоять на місці протягом 12 год. Потім перекладаю їх під навіс. Твердіють вони при плюсовій температурі протягом 24 діб. Навіс роблю з руберойду, брезенту або поліетиленової плівки. Під ним блоки будуть захищені від дощу і сонця.

Блоки своїми руками
Пробував виготовляти блоки і з порожнечами. Вставляв два дерев'яних кругляків, обточених на конус і обгорнутих покрівельним залізом. Пустотообразователи можуть бути круглі, квадратні, прямокутні... В залежності від того, як покладені блоки, товщина стін виходить 215, 250 або 510 мм

Для товстих стін блоки краще робити порожнистими, для тонких - заповненими. Умовно стіни товщиною 215мм без пустот можна назвати холодними, 250мм - полутеплыми, 510мм з порожнечами - теплими.

Для виготовлення половинних блоків у форму по центру вставляю лист заліза. В заготовки, які використовуються для формування отворів в стіні будинку, доводиться загадувати дерев'яні пробки для закріплення дверних і віконних коробок.

Блоки своїми руками
Пробував робити блоки, застосовуючи вібратор, але розчин йде на дно форми та керамзит не зв'язується. Щоб цього не відбувалося, зварив загальну форму для декількох блоків. Вібратор закріплював збоку. Стінки форми робив вище на 1/3 - це для усадки бетону під час вібрації.

Наповнювачами можуть бути недефіцитні місцеві матеріали: керамзит, шлак, тирса і т. д. Я для приготування суміші використовував цемент, www.postroil.com і пісок у співвідношенні 1:4:1.

Найважча робота - приготування бетону. Щоб трохи полегшити її, спочатку виготовив ручну www.postroil.com з двухсотлитровой бочки. Вісь обертання її зміщена на 10 см відносно центру. Всередині приварив хрестовини. Таким чином, за рахунок обертання ексцентрикового бочки і завдяки крестовинам забезпечувалося гарне перемішування маси. За 8 оборотів бочки розчин був готовий.

Таким чином виготовив 500 блоків. Їх вистачило для кладки теплого хліва розміром 6,2x4 м та прибудови до нього - холодного сараю.

Незважаючи на те, що блоки значно більше за розміром і масою, ніж звичайний червона цегла, прийоми кладки і комплект інструменту залишаються тими ж. Також дотримуються перев'язка кладки в кутах і на прямих ділянках стін. На початку кладки з блоків бажано на цоколі або www.postroil.com (після гідроізоляції) зробити пояс з червоної цегли. Він повинен виступати назовні від цоколя на 30-40 мм, захищаючи останній від намокання.

Поради практиків. За матеріалами журналу "ДІМ"