Як зробити вимощення навколо заміського будинку Для засипний бетонної вимощення вам знадобиться екбщебень.рф 20-40 мм, дрібний пісок, глина; цемент марки М500; бітумна мастика і руберойд; дрібнопористі армуюча сітка; брус і дошка для опалубки; цвяхи, саморізи.

Спочатку розраховують ширину вимощення. Вона залежить від особливостей будівлі – головним чином, від ширини звису даху, карниза, різних виносних конструкцій та водостоку. У загальному випадку вимощення повинна бути на 25-30 ширше звису. Якщо у вашій місцевості випадає багато опадів, а грунт піддається сильному розмивання, рекомендується додати ще 20-30 див.

Після розрахунків роблять розмітку за допомогою кілочків і натягнутого шнура. По намічених лініях викопують навколо будинку траншею з розрахованої шириною і глибиною 20-50 див. Чим глибше буде вилучена грунт, тим ефективніше вийде вимощення. З готової траншеї необхідно видалити всі коріння і залишки рослин і обробити грунт гербіцидної складом, щоб виключити проростання. Після цього грунт слід ретельно утрамбувати.

Далі робиться примикає шов між цоколем і заливкою. Для цього на очищену поверхню цоколя наносять шар бітумної мастики товщиною до 3 мм, а поверх нього кладуть руберойд. Потім повторюють ці операції ще раз. Якщо цоколь вже був ізольований, достатньо одного шару мастики і руберойду.

Як зробити вимощення навколо заміського будинку
Як зробити вимощення навколо заміського будинку

Тепер потрібно укласти у підготовлену траншею щити опалубки, заздалегідь зібрані з дощок і бруса. Щити повинні бути вище верхнього краю хоча б на 10 див. Потім потрібно дати ізоляційного шару час повністю висохнути – до 24 годин. Потім на опалубку послідовно вкладаються шар глини товщиною від 5 до 10 см і шар піску від 10 до 15 см. Кожен шар необхідно ретельно розрівняти і утрамбувати.

Поверх піску засипається щебінь. Рекомендується заздалегідь приготувати суміш з щебеню різних фракцій, щоб в шарі було менше пустот. Товщина щебеню повинна становити 10-15 див. Виконуються компенсаційні шви: тонкі дошки, просочені бітумом, ставляться на ребро перпендикулярно цоколя будівлі. При цьому дотримується заданий нахил.

Як зробити вимощення навколо заміського будинку
Ухил бетонної або залізобетонної вимощення не повинен перевищувати 7 градусів. Для сипучих матеріалів кут ухилу припустимо збільшити до 9 градусів. Не варто збільшувати кут нахилу в надії на більш інтенсивний відтік води: значного поліпшення ви не досягнете, а взимку не зможете безпечно переміщатися по такій отмостке.

Крок компенсаційних швів повинен становити щонайменше 3 м, зменшення кроку надає отмостке додаткову міцність.

Між швами рівномірно розподіляються опори для армуючої сітки – уламки цегли, асфальту або інших матеріалів, що залишилися після демонтажу старої вимощення. Це потрібно для того, щоб сітка не безпосередньо примикала до щебеню, а була злегка піднята. На опори укладають сітку.

Готують бетонний розчин: цемент, пісок і щебінь змішуються в пропорції 2:11:7. Для цього рекомендується використовувати бетономішалку, так як швидко зробити однорідну суміш вручну дуже важко, а застигання цементу в процесі перемішування допускати не можна. Якщо розчин виходить надто сухою, у нього можна додати води.

Як зробити вимощення навколо заміського будинку
Як зробити вимощення навколо заміського будинку

Суміш розподіляється в просторах між компенсаційними рейками, розподіляється і розрівнюється окремо в кожній секції. Після схоплювання розчину виробляють залізнення. Для цього на вимощення насипається сухий цемент і втирається в поверхню бетону легкими рухами. Потім вимощення залишають до повного висихання. Не можна допускати потрапляння на її поверхню прямих сонячних променів, тому при необхідності слід накрити бетон поліетиленом чи геотекстилем.