Якщо ви вирішили під час ремонту замінити електропроводку в будинку, то, насамперед, потрібно вибрати тип проводів, які будете використовувати. Що потрібно знати про проводах?

прочитайте отзывы про мосэлектротягстрой

Електропроводка в будинку мідь або алюміній краще використовувати

«Мосэлектротягстрой»

Характеристики проводів

Кількість жил

Проводка в будинку може бути виконана з двох - або трипровідною схемою. Традиційним для нашої країни є перший варіант. Однак, у зв'язку з тим, що сучасні стандарти рекомендують метою електробезпеки заземлювати велику побутову техніку, то все частіше робиться вибір на користь трехпроводного варіанти.

Перетин дроту

Це основний показник. Від нього залежить величина струму, який може витримувати провід. Відповідно, чим більше перетин проводу, тим більше навантаження можна до нього підключати.

Матеріал жив

Електричні проводи виготовляють з міді марки М3 або алюмінію. Кожен має свої плюси і мінуси, тому зупинимося на кожному з них більш докладно.

Чому мідь краще алюмінію

  1. Мідь значно більш міцний і гнучкий метал, тому мідні дроти стійкіше до перегинів і скручиваниям, які часто трапляються при прокладці прихованої проводки.
  2. Електропровідність міді вище, ніж алюмінію, тому мідний дріт витримує велике навантаження, ніж алюмінієвий з аналогічним перетином.
  3. Мідь майже не піддається окисленню, тому мідні дроти прослужать набагато довше алюмінієвих.

Хороші експлуатаційні якості міді широко використовуються в електротехніці. Сфера застосування цього металу не обмежується виготовленням проводів. Наприклад, мідна стрічка марки М1 і М2 використовується для виготовлення силових кабелів і шин електроустановок, а лист М3 мідний застосовується для виробництва електричних опалювальних приладів.

Чому алюміній краще міді

Основною перевагою алюмінієвих проводів є їх низька вартість. Саме тому проводка у квартирах найчастіше робиться з алюмінієвого дроту. Тому, якщо ви обмежені в засобах, то альтернативи алюмінію при виборі типу дроти у вас немає, оскільки мідний дріт з такими ж електричними характеристиками обійдеться вам в 3-4 рази дорожче.

А якщо врахувати, що навіть у невеликій квартирі для повної заміни електрики знадобиться від 100 до 200 метрів дроту, то економія виходить значною. На цьому переваги алюмінію закінчуються.

Якщо ви вирішили використовувати обидва типи проводів при заміні проводки, то ніколи не скручуйте мідні і алюмінієві дроти між собою – тільки через «третій метал», тобто через спеціальні колодки, оскільки в місцях з'єднання проводів відбувається активне окислення з подальшим викрашуванням і руйнуванням металу.