Дізнатися точну вартість перепланування саме у Вашому випадку

Як правило, власники нежитлових об'єктів, економлять час і гроші на отримання дозвільних документів на реконструкцію. Вони розраховують, що раз нерухомість - це їхня власність, то і погоджувати з кимось перебудову об'єкта захід витратна і не має особливого сенсу.

Если вас интересует проектирование квартиры, стоит заглянуть на этот сайт https://anc-project.com/reshaping-the-apartment/ вы найдете проектирование квартиры отличного качества и по доступной цене.

Але так думають вони до тих пір, поки не вирішать здійснити операцію з перебудованим об'єктом, наприклад, закласти для отримання кредиту в банку або терміново продати.

І тут з'ясовується, що розпорядитися вони можуть тільки тією частиною об'єкта, на яку є правовстановлюючі документи, а різні прибудови, надбудови до будівлі предметом угоди бути не можуть. Ще гірше якщо в результаті серйозної реконструкції початковий об'єкт нерухомості втрачає всі свої характеристики і фактично перестає існувати, тоді вся будівля буде розглядатися як самовільне будівництво, якої в принципі ніяк не можна розпорядитися. У таких ситуаціях власникам доведеться в судовому порядку доводити свої права на реконструйовані об'єкти.

Щоб уникнути таких випадків, необхідно враховувати вимоги чинного законодавства до проведення реконструкції будівель.

Однак чи всі зміни потрібно узгоджувати? Все залежить від того реконструкція це або перепланування. Незважаючи на те, що і реконструкція і перепланування пов'язані зі зміною площі об'єкта, вони все ж мають серйозні відмінності. Відповідно до частини 14 статті 1 Містобудівного кодексу РФ, реконструкція - це зміна параметрів об'єктів капітального будівництва, їх частин (висоти, кількості поверхів, площі, показників виробничої потужності, обсягу) і якості інженерно-технічного забезпечення.

Реконструкція пов'язана, перш за все, зі зміною кордонів об'єкта, частіше в бік його збільшення: зведення прибудов, додаткових поверхів, тамбурів, пристрій прорізів в несучих стінах. Або може проводиться в межах кордонів об'єкта, але в результаті такої реконструкції змінюється призначення об'єкта, наприклад складське приміщення за рахунок пристрою всередині нього другого рівня і підключення до додаткових інженерних потужностей переобладнано під офісне.

Згідно п. 7 ст. 51 Містобудівного кодексу РФ для отримання дозволу на реконструкцію потрібно представити правовстановлюючі документи на земельну ділянку, містобудівний план, проектну документацію, отримати згоду всіх власників об'єкта на його реконструкцію, отримати висновки (погодження) територіального управління Росспоживнагляду, Управління державного пожежного нагляду Г У МНС Росії, Мосгосзкспертіза та інших уповноважених органів і організацій.

Після закінчення реконструкції необхідно буде ввести об'єкт в експлуатацію.

Всі ці процедури оформлення досить тривалі і буде простіше довірити їх виконання професіоналам.

Перепланування нежитлового об'єкта - це зміни внутрішньої конфігурації приміщень (знесення перегородок і зведення нових) без виходу за межі кордонів об'єкта, без порушення несучих конструкцій, що не волоче зміну статусу (призначення) приміщення. Перепланування, як правило, пов'язана з незначною зміною площі об'єкта, останню оформити набагато простіше.

Якщо проводиться тільки внутрішнє перепланування в нежитлових приміщеннях, що не зачіпає несучих конструкцій будівлі, то не потрібно проходження тієї процедури, яка необхідна для здійснення реконструкції.

Виходить, що власник комерційної нерухомості має право на свій розсуд проводити перепланування в належних йому приміщеннях, звичайно за умови, що чи не порушуються конструктивні характеристики будівлі і санітарні та протипожежні вимоги. Щоб всі ці вимоги дотримати, рекомендується оформити проектну документацію на перепланування. Тоді відповідальність за відповідність перепланування будівельним нормам і правилам перейде до проектувальників. При відсутності проекту всю відповідальність за порушення будівельних норм буде нести власник або орендар, який зробив перепланування без проекту.

Незважаючи на те, що чинним законодавством не встановлено порядок узгодження перепланування в нежитловому приміщенні, власники комерційної нерухомості часто стикаються з проблемами при реєстрації переходу права власності на переплановане приміщення. ФРС може призупинити державну реєстрацію до подання документів, що підтверджують проведене перевлаштування.

Можна оскаржувати такі дії ФРС як незаконні в судовому порядку. Але, як відомо, судові тяжби часу забирають чимало. У таких ситуаціях набагато ефективніше надати документи, які підтвердять, що вироблені в приміщенні зміни не вимагають отримання дозволу та введення в експлуатацію.

Довірте реконстр