Будинку з черепашнику На сьогодні це єдиний будівельний матеріал, що володіє здатністю затримувати повністю радіаційне випромінювання, а також не вступати в реакцію з будівельними і оздоблювальними сумішами.

Будівельний ракушняк представляється у вигляді прямокутних блоків, їх розпилюють з цільної породи, а розмір блоків становить 180х180х380 міліметрів.

Ділиться ракушняк на дві категорії: з міцністю на стиск, яка становить від 5 до 15 кг/см2 (зазвичай це матеріал рудо-жовтого кольору або жовтого), і міцністю 10-20 кг/см2 (цей матеріал світло-коричневого кольору). Якщо вибрати brusstroy.ru, то можна буде уникнути клопотів, пов'язаних з ракушняком.

Будинку з черепашнику
Будинку з черепашнику

Характеристика матеріалу

З усіх відомих марок ракушняка найміцнішою є з маркуванням М35, навіть вдаривши об тверду поверхню, її практично не вдається розбити.

Теплоізоляційні характеристики ракушняка тим нижче, чим більше наскрізних пір він має. Найбільш придатним і хорошим у будівництві вважається ракушняк з дрібними порами і щільною структурою, такий блок повинен бути стандартних розмірів і важити не менше 16 кілограм.

Ракушняк хорошої якості, володіє відмінними теплоізоляційними і механічними властивостями дозволили йому зайняти міцне місце в приватному будівництві. З ракушняка зводяться несучі стіни і безпосередньо внутрішні перегородки, а також надбудови мансарди, його використовують для облицювання стін як зовнішньої, так і внутрішньої, будують з нього гаражі, паркани і різні господарські будівлі.

Властивості матеріалу

Будинку з черепашнику
Ракушняк потребує захисту від вологи (він інтенсивно вбирає вологу з повітря), роблять це, наносячи на стіни паропроніцаємую штукатурку, або зводять з лицювальної цегли зовнішню стіну.

Облицьовуючи будинок з ракушняка цеглою, обов'язково залишають між стінами повітряний проміжок в 3-4 сантиметри для здійснення вентиляції. Невелика вага ракушняка необхідно враховувати при будівництві фундаменту, природно, беручи до уваги географічне розташування об'єкта та властивості ґрунту.

Необхідно пам'ятати, що не можна з ракушняка складати каміни, димарі, а також печі так, як ракушняк не сприймає і боїться високої температури, під її впливом він втрачає міцність і свою структуру. Але, незважаючи на ці дрібні незручності, все ж достоїнств будівництва будинку з черепашнику набагато більше, адже у кінцевому підсумку це буде екологічно чистий (значить не несе небезпеки для здоров'я) будинок.