Якими бувають колодязі Колодязь - це гідротехнічна споруда, за допомогою якого добувають воду з підземних джерел. Також колодязі можуть бути використані для водопостачання звичайних водойм, а також для відведення рідких відходів.

Що стосується глибини даних споруд, то вона залежить від того, як глибоко залягає водоносний шар на даній ділянці.

Існує кілька типів водоносних колодязів:

1. Шахтні. Класичний варіант колодязя, найчастіше використовується у сільській місцевості. Форма і розміри подібного споруди можуть різнитися, це ж стосується і матеріалу обшивки колодязної шахти. Влаштування шахтного колодязя включає в себе викопування вертикальної шахти круглого або квадратного перетину. Найчастіше її діаметр – приблизно один метр, а роботи можуть проводитися як ручним, так і механічним способом. Глибина даних колодязів зазвичай знаходитися в межах 4-45 метрів, в якості обшивки найчастіше використовується деревина, цегла, камінь або бетон. Щоб вода в колодязі не обурювалася, на його дно насипається крупний гравій. Щоб захистити шахту від попадання в неї сміття та осадової води, вона оснащується навісом з кришкою. Конструкція і дизайн колодязних навісів також може сильно різнитися.

2. Трубчасті. Глибина подібних споруд також буває різною, а суть облаштування зводитися в зануренні у грунт труб, досягають водоносного шару. Внизу трубчастого колодязя є водоприймальний фільтр, а для підйому води може використовуватися самоплив або різні насоси ручного, електричного або поршневого типу. Верхня частина такого колодязя має пристосування для збору виходить на поверхню води, а також захист від попадання всередину бруду.

3. Бурові. Мета таких колодязів – забезпечити водопостачання з глибокого межпластового горизонту. Найвідоміша різновид бурових колодязів – артезіанські свердловини, глибина яких може доходити до декількох сотень метрів. Як правило, вихід води на поверхню з бурових колодязів відбувається природним шляхом, з причини внутрішнього напору водоносного горизонту.

Якими бувають колодязі
Однак, якщо глибина його залягання занадто велика, то буровий колодязь доводиться оснащувати спеціальними насосами. Вода в таких колодязях звичайно має значну ступінь чистоти і часто використовується для центрального водопостачання.

4. Инфильтрационные. Мета подібних колодязів – поліпшити якість відкритого водозабору із звичайних водойм. По своїй конструкції – це колодязь шахтного типу, облаштований недалеко від водойми. Глибина шахти орієнтується на рівень води в річці або озері, і повинна перевершувати її на 1 метр. Принцип дії инфильтрационного колодязя побудований на фільтрації води з водойми за допомогою шарів грунту.