Плазмове і лазерне різання металу Різання металу це дуже непроста справа, особливо якщо говорити про різання товстих сталевих листів, так і інших сталевих виробів, виконаних з високоякісної сталі.

У таких випадках не обійтися простими ручними інструментами. Треба вказати і на те, що вручну неможливо виконати високоточну різання металу. Зробити це можна тільки за допомогою сучасних верстатів плазмової і лазерного різання.

До речі, якщо вас цікавить високоточна плазмова або лазерна різка металу, ми радимо вам звернутися на сайт berginvest.ru там представлена компанія «Берг-Інвест». Фахівці цієї компанії здійснюють газоплазмову різку металу. Причому тут важливо зауважити, роблять вони це за порівняно невелику винагороду.

Перевага лазерної та плазмової різки не тільки у швидкості і високої точності, деталі, розкроєні такими способами, які не потребують серйозної обробці. Тут ми, звичайно ж, має на увазі краю прорізу. Треба вказати і на те, що з використанням верстатів плазмової і лазерного різання можна здійснювати, в тому числі і художню різання металу, не кажучи вже про простий розкрої сталевих листів.

Лазерна і плазмове різання застосовується далеко не тільки, коли йдеться про сталі, така різка практикується і у випадках з кольоровими металами, а також, коли є необхідність в різанні тугоплавких металів.

Принцип різання металу лазером дуже простий. На поверхні металу концентрується лазерний промінь, в результаті метал нагрівається і випаровується. Є два типи лазерів, що використовуються при різанні металів, це газові і тверді лазери. Найбільшою популярністю володіють лазери на вуглекислому газі, попит на них пояснюється невеликою вартістю.

Лазерна, рівно як плазмова різка незамінна в тих випадках, коли йде мова про необхідність створення фасонних деталей. Особливо, коли йдеться про тендітних і навпаки дуже твердих металах.

Що стосується конкретно плазмового різання, то вона реалізується за допомогою верстатів, з сопла яких виходить газ, який відразу ж перетвориться у ріжучу плазму. Перетворення відбувається під дією електрики. Метал нагрівається, в результаті чого і відбувається різка. Температура плазми може перевищувати 30 тисяч градусів, що дає можливість для різання навіть дуже тугоплавких металів. Практикується кілька видів плазмової різки, а саме простий спосіб, спосіб з використанням води та спосіб із застосуванням захисного газу.