Що таке ЕМ-препарати, і як їх готувати Однією з останніх новинок серед добрив для рослин на дачі є препарат ефективних мікроорганізмів – дріжджових, ферментирующих, молочно-кислих, фотосинтезуючих бактерій, що сприяють прискорення розкладання органічного і оздоровлення грунтової мікрофлори.

Ще одна цінна особливість ЕМ-препаратів полягає в їх здатності забезпечити захист для культурних і декоративних рослин.

Існує цілий ряд рецептів для ЕМ-препаратів:

1. Підживлення-настій. Насамперед необхідно розчинити в 3-х літрах теплої води 2 г дріжджів і 5 ложок цукру. Після того, як суміш поблукає пару діб, її виливають у ємність на 200л. Крім браги, туди кидають деревну золу (3 кг), гній або послід (піввідра), гнилу солому або листяний опад відро), перегній або компост (5 кг), пісок (1 лопата), будь молочнокислий продукт (1л). Наполягання цієї суміші проходить приблизно 7 днів, періодично розмішуючи її. Перед використанням отриманий препарат розбавляють водою 1:1.

2. Трав'яний настій. Для цього потрібно взяти бочку на 250 л, і накидати в неї подрібнені бур'яни, 1/3 об'єму. Крім цього, в трав'яну суміш додаються лікарські рослини – подорожник, звіробій, ромашка, пижмо. Потім в бочку висипають попіл (піввідра) і компост (2 відра), і заливають воду. Наполягання суміші відбувається два тижні, а отриманий ЕМ-препарат перед застосуванням розбавляється водою 1/10.

3. Для бобових. Береться 1 кг грунту, куди додається 1 ст. ложка вапна і 200 г піску. Потім готується бобовий навар, об'ємом 0,5 л, і суміш посічених коренів квітучого гороху: виливши все це відро з грунтовою сумішшю, вкривають плівкою і ставлять у

Що таке ЕМ-препарати, і як їх готувати
тепле місце. Для убыстрения процесу у відрі роблять кілька отворів. Після тижня настоювання виходить ефективний ґрунтовий ЕМ-препарат, в якому обвалюють горох перед висадкою. Таким же способом готується стимулятор для інших бобових рослин.

4. Стимулятор для гнойової і компостної купи. Склянок теплої води потрібно залити півпачки сухих дріжджів, додавши трохи цукру і 200 г будь-якого молочнокислого продукту, що має живі бактерії. Отриману суміш вливають у купу гною або компосту, проробивши в ній отвір: це стимулювання дозволяє отримати добриво за два місяці.

5. Для домашнього компосту. Для цього використовують настій чайного гриба на травах, у концентрації 10 мл/1л води: їм поливають місце приготування домашнього компосту або додають в органічні добрива для кімнатних рослин.