Основні помилки при зварюванні пластикових труб З появою пластикових труб істотно полегшився процес самостійного монтажу трубопроводів у приватних домоволодіннях. Для з'єднання окремих фрагментів пластикового трубопроводу можуть застосовуватися як спеціальні з'єднувальний муфти, так і метод зварювання.

Останній варіант відрізняється більшою надійністю, і для цього існують спеціальні апарати, в народі звані паяльниками для труб. Незважаючи на уявну простоту процесу, новачками дуже часто допускається ряд помилок, які впливають на подальший якість функціонування водопровідної або каналізаційної системи.

Щоб домогтися гарної якості зварних швів, слід врахувати можливість таких помилок:

1. Перегрівання і надлишок зусиль при з'єднанні. Це виражається в надмірному перегріванні з'єднуються фрагментів, перебір з прикладеним зусиллям для їх з'єднання, прокручування деталей. Це призводить до зауживанию внутрішнього перетину фрагментів, хоча зовні все виглядає нормально. Також і попередня перевірка з'єднувального шва часто не викликає підозр, адже такі випробування зазвичай проводиться без значних навантажень. Особливо критичні такі вади для систем опалення, коли в період зимової експлуатації раптом виявляється, що температура окремої батареї або цілого ділянки системи більш низька, ніж потрібно. Для усунення подібної проблеми доводиться здійснювати обрізку труби і пошук звужений ділянки.

2. Недолік нагрівання. Якщо з тієї чи іншої причини зварювальне обладнання було недостатньо розігріта, зварний шов може вийде недостатньо якісними, що згодом призводить до появи течі. Це може призвести до самих небажаних наслідків, тому нову водну систему важливо перевірити із застосуванням надлишкового тиску і максимального навантаження. Це дасть можливість виявити аварійні ділянки ще на стадії випробувань. Як правило, причиною недостатнього нагрівання апарата може бути наступне:

• Поспіх. При цьому апарат розігрівається недостатньо, замір температурних показників теж не проводиться.

• Відключення електрики. На це може не звернеться увагу, адже спеціальні індикатори на старих агрегатах відсутні.

• Недосвідченість. Якщо регулятор на апараті працює неправильно, ситуацію може виправити тільки досвідченість майстра.

• Не нагріті обидва кінці з'єднання. У поспіху інколи забувають розігріти фітінг, прикладаючи до нього розігрітий край труби.

Основні помилки при зварюванні пластикових труб

• Занадто низька температура в приміщенні. По інструкції заборонено проводити зварювання пластикових труб при температурі нижче +5 градусів.

Також не слід забувати про торцюванні труб, адже деякі з них оснащені алюмінієвої армуванням: якщо цього не зробити, труба буде розшаровуватися, а алюміній піддаватися корозії.