Керівництво по фарбування металевої труби Відомий факт, що найбільше металеві вироби бояться корозії. Особливо це стосується металевих труб, які використовуються в трубопроводах холодної води: постійно збирається на їх поверхні сприяє інтенсивному іржавіння.

Найчастіше для захисту в даному випадку застосовується фарбування, вирішальна заодно і проблему декорування.

Слід пам'ятати, що при фарбуванні труб більше значення має не якість фарбувального матеріалу, ступінь її зчеплення з металевою основою. Також дуже важливий момент рівномірності шару, відсутність бульбашок, ступінь підготовленості підстави (дуже важливо, щоб під новою фарбою не виявилося старої корозії). Як правило, ці ділянки дуже швидко починають відшаровуватися, так як корозія буде поширюватися під новим покриттям.

Порядок фарбування металевої труби виглядає так:

1. Підготовка. Поверхня труби ретельно зачищають, видаляють механічним шляхом стару фарбу і всі сліди корозії. Робиться це за допомогою наждачного паперу, металевої щітки або шліфувальної машинки зі спеціальними насадками для цього. Після механічної обробки потрібно провести хімічну, використовуючи спеціальні рідини для видалення корозії. Дуже добре діє в цьому плані ортофосфорна кислота, не тільки очищаючи місця іржавіння, але і утворюючи на оброблюваних ділянках міцну захисну плівку. При роботі з хімікатами потрібно подбати про засоби захисту для рук і дихання.

2. Ґрунтування. Після повного очищення від старої фарби та корозії металева труба проходить грунтування спеціальним засобом типу ГФ-021. Ґрунтовка накладається рівномірно, в один шар.

3. Фарбування. Після висихання ґрунтовки проводиться фарбування труби з тим матеріалом, який буде сумісний з використаної грунтовкою. Накладаючи фарбу, непотрібно намазувати товсті шар – це призведе до його швидкого відшарування. Краще

Керівництво по фарбування металевої труби
всього накласти 2-3 тонких шару, чекаючи хорошого висихання кожного попереднього.

Для простоти краще всього купувати фарбу і грунтовку в одному магазині, відразу підбираючи сумісні один з одним матеріали. Самим недорогим фарбувальним матеріалом у цьому відношенні є фарби типу ПФ-115. Якщо є вільні фінанси, можна підібрати щось надійніше – поліуретанову, алкідну або епоксидну фарбу. Можна зустріти матеріал під назвою «фарба по іржі», що складаються з розчинника іржі, грунтовки і емалі. Однак, як показує практика, краще дані функції розвести в часі.