Застосування вугільних (сорбційних) фільтрів: 
для очищення припливного повітря від впливу органічних летких речовин в будівлях шкіл, торгових центрів.

 • вуглеволокно
 • папір (целюлоза), що містить гранули вугілля
 • гранульований вугілля

Если вас интересуют угольные фильтры, стоит заглянуть на этот сайт http://rolfis.com.ua/shop/filtry-dlya-vody/promyshlennye-filtry/ugolnye.html вы найдете угольные фильтры отличного качества и по доступной цене.

Вугільний фільтр для очищення повітря

Специфіка життя в великих містах полягає в тому, що повітря в них часто отруєний зовсім корисними домішками. Але не переживайте, забезпечити собі чисте і свіже повітря будинки і на роботі не так складно. Вже винайдені, випробувані і успішно працюють на захист вашого здоров'я спеціальні прилади - очисники, що використовують вугільний фільтр для очищення повітря і води. Встановлюються і забезпечують захист від неприємних запахів, домішок, іржі, присмаків і всіляких шкідливих для людини з'єднань.

Подібна популярність і поширення вугільних фільтрів забезпечена їх невисокою вартістю, пористою структурою і адсорбуючі властивості. Адсорбція - процес затримання одного речовини в порах іншого. Активоване вугілля - найефективніший з відомих на поточний момент адсорбентів. Він з легкістю поглинає не тільки механічні з'єднання, а й леткі речовини. Наприклад, йому по плечу впоратися з неприємними кухонними запахами, випарами лакофарбових і будівельних матеріалів, вихлопними газами автомобілів. З огляду на досить низьку вартість, виробництво вугільних фільтрів виправдане не тільки з практичної, але і з фінансової точки зору.

Що таке активоване вугілля?

Активоване вугілля видобувається з звичайного деревного вугілля. Це форма вуглецю, що має невеликий заряд приєднаних до нього позитивно заряджених електронів. Додана вартість робить його більш привабливим для домішок і хімічних речовин, які негативно заряджені. при виробництві вугільних фільтрів використовується вугілля, отриманий шляхом спалювання кокосової або горіхової шкаралупи, твердої деревини або інших матеріалів на основі вуглецю.

Щоб зробити вугілля доступним для хімічних реакцій і адсорбції, вуглець проходить спеціальну обробку для додання його поверхні пористої структури і великої площі. Цікавий факт, що 1 грам активованого вугілля має площу близько 500 м2 або 1/10 площі футбольного поля.

Такий активоване сорбент поміщають в спеціальні касети, прикриті з зовнішньої сторони сіткою, яка є для затримки механічних забруднень. Широке розповсюдження вугільні фільтри для очищення повітря від запахів і шкідливих домішок отримали в побуті. У промислових масштабах вони менш ефективні, тому їх замінюють в основному на магнітні і електромагнітні фільтри.

Види вугільних фільтрів

Найбільш поширені різновиди використання сорбенту у фільтрах:

 1. Повітряний вугільний фільтр .
 2. Вугільний фільтр для очищення акваріума.
 3. Фільтри для очищення питної води.

Повітряний вугільний фільтр

Вугільні фільтри для очищення повітря від запахів і шкідливих сполук незамінні в побуті і на малі виробництва. Принцип роботи наступний: потік повітря, що потребує очищення, спочатку проходить через передфільтр, що видаляє частинки пилу. Це дає можливість продовжити використання вугілля. Далі повітряна маса проходить через циліндри або картриджі фільтра, в яких і знаходиться вугільний шар. Виходить назовні очищена від 99% домішок і хімічних сполук. Ефективність таких фільтрів залежить від площі оброблюваної приміщення.

Найпопулярніші моделі побутових очисників повітря представлені компактними і вугільно-касетними фільтрами. Перші являють собою П-подібні пластикові рами з вугільної прошарком всередині. Вугільно-касетний фільтр - рама з нержавіючої сталі, в яку вставляється картридж з вугіллям.

Для чого використовується вугільний фільтр?

використовуються повітряні вугільні фільтри очищення від:

 • запаху ,
 • пилу,
 • пилку рослин,
 • алергенів,
 • тютюнового диму і нікотину,
 • формальдегіду,
 • фенолу,
 • ртутної пари,
 • випарів від побутової хімії,
 • шерсті домашніх тварин,
 • деяких видів газів.

Вугільний фільтр для вентиляції вельми корисний, якщо неприємні запахи є в вашому домі нагальною проблемою. Подібний пристрій зведе нанівець наслідки життєдіяльності курця, домашніх вихованців, неурядових кухарів, поверне в житло свіжість і приємні аромати.

Нижче наведена таблиця протидії вугільних фільтрів тонкого очищення різних видів забруднень.

Переваги використання вугільних фільтрів

Використання вугільних фільтрів для вентиляції має безліч переваг. Усунення бруду, пилу і пилку перешкоджає розвитку таких захворювань, як астма і появи симптомів алергії. Це може допомогти людям, які мають підвищену чутливість.

Вугільний фільтр для очищення повітря допомагає в будинку, роблячи повітря чистіше і свіже, в результаті поліпшується самопочуття і загальний стан здоров'я.

Вугільний фільтр тонкого очищення корисний для очищення повітря в будинках, на робочих місцях, в лабораторіях, комп'ютерних класах, у виставкових залах, лікарнях. Ви не можете ігнорувати і управляти такими хворобами як астма, алергічні реакції, проблеми серця, онкологічні захворювання, однак фільтрація повітря допоможе запобігти їх і не допустити рецидивів.

На виробництві вугільні фільтри використовуються в основному в складі комбінованих воздухоочистителей, використовуваних при виготовленні лакофарбових матеріалів, в більшості моделей протигазів.

В кожному окремому випадку підбирається своя марка вугільного фільтра. Тому якщо у вас не вистачає знань про те, якому з них віддати перевагу, зверніться за консультацією до фахівця.

Як вибрати правильний вугільний фільтр?

При покупці вугільного фільтра очищення запаху звертайте увагу на його якість, для цього необхідно переконається в наявність у продавця сертифікатів, що підтверджують якість. Його продуктивність повинна відповідати аналогічному показнику у вентилятора, а краще навіть перевищувати її. Оскільки при наявності запасу продуктивності ви продовжите термін служби свого фільтра мінімум в 1,5, а то і в 2 рази. Наприклад, якщо обсяг каналу вашої вентиляції 250 м3. а ви поставите на нього фільтр 500 м3. тим самим ви збільшите термін його експлуатації в 2 рази.

особливості експлуатації

Незважаючи на ефективність в боротьбі з неприємними запахами і пилом, вугільні фільтри потребують періодичної заміни. Відфільтровані мікромолекули, пил та інші шкідливі речовини осідають в порах активованого вугілля, а він з часом починає обсипатися. Для недопущення цього під час міняйте фільтри в воздухоочистителе.

Для приміщень з підвищеною забрудненістю рекомендується використовувати передфільтри, що встановлюються перед вугільним фільтром. Вони покращують якість очищення повітря і перешкоджають виходу дрібних частинок пилу назовні. При наявності предфильтра продовжується термін експлуатації вугільного фільтра, тим самим ви знизите витрати на його обслуговування.

У сучасному світі очищення повітря не примха, а гостра необхідність. Вибір очищувача повітря з вугільним фільтром - розумне і 100% вірне рішення, що виправдує всі витрати на його покупку і установку.