Відновлення кладки Кладка з цегли є дуже довговічною, однак, незважаючи на це, через певний термін експлуатації на цегляній кладці нерідко з'являються різного роду вади і тому виникає необхідність у ремонт.

Теплопровідність цегляної кладки значно знижується, якщо її внутрішні шви починають «розвалюватися». Щоб уникнути цього, необхідно розшити ділянку з пошкодженим швом. Для цього забирається зіпсований розчин, дане місце добре зачищається і промивається за допомогою води. Після чого, оброблене місце шва заповнюється новим розчином і розгладжується за допомогою спеціального інструменту. На завершальному етапі стіни очищаються від забруднень, і проводиться їх фарбування.

В тих будівлях, які зводилися дуже давно, в цегельній кладці присутні перемички. У цьому варіанті, виконувати реставрацію кладки набагато складніше, ніж у попередньому випадку. У таку кладку потрібно вводити рідкий цементний розчин будівельним шприцом. Таким чином, в цегельній кладці зашпаровуються всі порожні ділянки. Для ремонту старої цегляної кладки рекомендується застосовувати цемент гарної якості. Однак коли перемичка серйозно пошкоджена, то набагато розумніше буде зробити нову цегляну стіну. Для більшої стійкості цегляної стіни використовують в місцях з перемичками швелери.

Відновлення кладки
Відновлення кладки

Якщо кладка з цегли, має пошкодження саме на самих цеглинах, то можна невеликі тріщини зашпаклювати розчином за допомогою шпателя. А якщо спостерігаються сильні руйнування, то краще таку кладку краще повністю переробити.

Сьогодні з тією метою, щоб підвищити міцнісні якості цегляної кладки, бажано скористатися армованою сіткою. Щоб прикріпити цю сітку, потрібно спочатку зробити опалубку вздовж стінки, потім прикріпити армовану сітку і залити відстань між стіною і опалубкою цементним розчином. В кінці стіна облицьовується за допомогою оздоблювального матеріалу.