Плоска покрівля корисні поради для самостійного ремонту Покрівля – основний елемент захисту внутрішніх приміщень від атмосферних опадів і збереження в будинку тепла. У сучасних магазинах у продажу представлені різноманітні матеріали для облаштування дахів будь-якого типу: для скатних форм пропонується різноманітність видів і широка колірна гамма, а для плоских – тільки наливні і рулонні.

Зате diy-krovlya.com.ua на будівлях і спорудах з плоским покриттям цілком можливо проводити самостійно, прислухаючись до порад професіоналів і чітко дотримуючись технологію ремонту або укладання матеріалу.

Трохи про плоских покрівлях

В основному плоскі покрівлі облаштовують на багатоповерхових житлових будинках, що дозволяє знизити вартість будівництва і витрати на подальший ремонт. Актуальний даний вид покриття для виробничої нерухомості, гаражних блоків і господарських будівель.

Існує кілька видів плоскої покрівлі:

 • інверсійні – досить складні конструкції з серйозною гідроізоляцією, що використовуються в розвинених країнах в якості стоянки для автомобілів, для облаштування спортивних майданчиків і навіть для розбивки зелених зон, такі покрівлі ремонтують тільки «серйозні» організації;

 • неексплуатовані – досить просто обладнуються (на бетонну плиту перекриття методом наливки наносять бітумну мастику або методом наплавлення укладають руберойд) і дуже легко ремонтуються.
 • Періодичність проведення огляду покрівлі – щоквартально. Щоб легко виявити проблемні місця, розуміти, як правильно провести ремонт і впораєтеся ви з ним самостійно необхідно знати про шари покриття плоскої покрівлі: гідроізоляція – утеплювач – керамзит – стяжка з розчину – мембрана з полімеру – саме покриття.

  При огляді особливу увагу таким зонам:

 • уважно огляньте стики;

 • місця покриття у парапетів;

 • місця біля всіх виступаючих конструкцій та вентиляційних труб;

 • навіть невеликі здуття, тріщини і розриви повинні бути відзначені вами при огляді – це перша ознака майбутніх протікання.
 • Поради для проведення поточного ремонту

  Всі зазначені вами при огляді здуття повинні бути розрізані хрест-навхрест, ретельно просушені і тільки потім проклеєні за допомогою мастики. Поверх розрізу доведеться наклеїти латку з руберойду площею більше розрізу мінімум на 10 див.

  Обробка тріщин проводиться також як і здуттів, але без накладення латок, при ширині тріщини до 0,5 см. Якщо понад – латку накладаємо. Надриви покрівельного полотна зрізаються і закриваються руберойдом.

  З незначними ушкодженнями бітумної покрівлі можна впоратися самостійно: проводиться зачистка здуття, просушування і покриття точно таким же бітумом як і на всій покрівлі. Начебто нічого складного, але статистика свідчить, що наші співвітчизники воліють звертатися за ремонтом покрівлі до професіоналів, які мають великий досвід виконання подібних робіт, всі необхідні матеріали та інструменти, а також надають гарантію на проведений ремонт. Тому, перш за все, прорахуйте майбутні витрати і виберіть оптимальний варіант, адже через кілька латок немає сенсу купувати відро мастики і рулон руберойду.