Штукатурка стін своїми руками Капительный ремонт квартири рідко обходиться без попереднього вирівнювання стін штукатурною сумішшю. Останнім часом все більшу популярність набуває розчин на основі гіпсу.

Така штукатурка наноситься дуже швидко, при цьому якісно вирівняти поверхню.

Ремонт стін починається з обробки бетоноконтактом. Це різновид грунтовки, що дозволяє підсилити зчеплення будівельних матеріалів один з одним. В її складі є тверді частинки, які надають основі додаткову шорсткість.

Бетоноконтакт наноситься за допомогою валика. Його одягають на телескопічну ручку, щоб мати можливість обробляти верхні ділянки стін прямо з підлоги.

Наступний етап полягає в виставлення маяків. Їх можна виготовити самостійно або, що набагато краще, використовувати спеціальні заводські пристосування з легких сплавів металу. Сьогодні їх можна знайти в будь-якому будівельному магазині.

Штукатурка стін своїми руками
Штукатурка стін своїми руками

Напрямні виставляють на гіпсовий розчин приблизно через кожні півтора метра. Така ширина обумовлена довжиною штукатурного правила. Зазвичай на практиці для цієї мети використовується двометровий інструмент.

Кожен маяк перевіряють будівельним рівнем до того, як він повністю схопиться. Таким чином, утворюється площину, яку пізніше потрібно заповнити сумішшю.

На заключному етапі роботи готуються порції гіпсової штукатурки і накидаються на стіни. Суміш найзручніше робити у великій ємності, щоб не занадто часто відволікатися на її приготування. У відро наливається вода, додається сухий порош, після чого все це перемішується ручним міксером.

Штукатурка стін своїми руками
Штукатурка стін своїми руками

Суміші дають настоятися близько п'яти хвилин, а потім шпателем накидають коржами на ділянку стіни. Далі поверхню витягується штукатурним правилом. Надлишки розчину зрізаються і заново накидаються на стіну. Так слід робити до тих пір, поки всі приміщення не покриється шаром свіжої штукатурки.