Ремонт балкона як правильно утеплити підлогу Будь балконний простір для підвищення зручності його використання вимагає якісного утеплення. Це можна зробити, розгорнувши на поверхні підлоги товстий килим.

Такий спосіб підходить, коли простір використовується тільки для зберігання речей. Але багато домовласники планують використовувати балкон з іншою метою, і, природно, хочуть, щоб його пол був теплим і комфортним. Як же правильно утеплити підлогу на балконі і захистити його від сирості?

Весь процес утеплення підлоги на балконі передбачає виконання наступних дій:

#10102; Балкон повністю звільняється від усіх предметів і речей. Поверхня підлоги ретельно очищається і миється, що дозволяє прибрати звідти все сміття. Ідеальний варіант для підлогового покриття балкона — це дерево. Саме такий матеріал не перевантажує балконну конструкцію. Якщо є певні сумніви щодо міцності балкона, тоді це питання рекомендується уточнити, відвідавши відповідні організації.

#10103; Щоб поверхня підлоги була рівною, її виставляють за допомогою будівельного рівня. При наявності невеликих відхилень вони усуваються шляхом укладання брусків на бетонну основу. Тільки так можна домогтися ідеально рівного покриття. Якщо в якості матеріалу застосовується дерево, то його перед використанням обов'язково обробляють антисептиком, після чого фарбують. Якщо необхідно засипати підлогу керамзитом або утеплити, тоді слід покласти поліетиленову плівку або будь-який інший аналогічний матеріал.

#10104; Утеплення підлоги на балконі, зрозуміло, передбачає використання теплоізоляційного матеріалу, наприклад, пінополістирольних плит (пінопласту). Якщо його товщина невелика, тоді плити можна складати двома шарами. Весь периметр балконного простору навколо підлоги обклеюють за допомогою розділової стрічки. Якщо під рукою немає, тоді як альтернативу можна використовувати шматки пінопласту.

#10105; На наступному етапі заливається бетонна стяжка. Суху суміш для її приготування слід придбати в магазині, оскільки різні народні методи приготування розчину можуть представляти небезпеку для балконної конструкції. Перед початком облаштування стяжки укладають обігрівальний кабель. Висота майбутнього бетонної основи повинна бути приблизно 4 сантиметри. Стяжка повністю висихає як мінімум за кілька днів.

#10106; Після повного затвердіння переходять до завершального етапу роботи. Дерево для підлогового покриття відрізається необхідних розмірів і обробляється антисептиком. Покриття можна пофарбувати або залишити в незабарвленому вигляді. У будь-якому випадку дошки обов'язково повинні бути сухими, як зсередини, так і зовні, для чого потрібно певний час.

Ремонт балкона як правильно утеплити підлогу
Ремонт балкона як правильно утеплити підлогу

По завершенні монтажу підлогового покриття на його поверхню можна укласти шар фанери. Рекомендується, щоб остання не вбирала вологу і була досить тонкою. Якщо немає фанери, то її можна замінити, наприклад, лінолеумом або іншим аналогічним легким матеріалом, який не буде надавати великого тиску на балконне основу.