Як провести часткову заміну паркету Довговічність вважається одним з важливих переваг паркетної підлогового покриття. Але не всі власники враховують, що для продовження експлуатаційного строку паркету потрібно періодично виконувати ремонтні заходи.

Добре, що повноцінна заміна матеріалу потрібно не завжди. В більшості випадків досить замінити тільки кілька паркетних планок на тих ділянках, які витерлися сильніше всього. Залишається з'ясувати, як саме це зробити.

Усунення зіпсованих планок

Першочерговим завданням стає виявлення та демонтаж зіпсованих матеріалів. Щоб видалити відслужили планки, для початку їх розколюють стамескою. Так простіше позбутися від тих елементів, які не можуть служити далі. Після їх видалення утворилися гнізда обов'язково знежирюють, якщо паркет був приклеєний до базової основи. І додатково оголіли ділянки підлоги обробляються грунтовкою.

Підбір матеріалу для заміни

Щоб замінений ділянка не виділявся згодом, на заміну відслужили планок слід підібрати відповідний матеріал. Нові дошки повинні відповідати старим за розміром і фактурою. Колір має не таке велике значення, оскільки його можна змінити під час фінішних робіт, використовуючи відповідний лакофарбовий складу. Але, оскільки часто застосовується прозорий лак, нові планки все-таки не повинні відрізнятися від старих занадто сильно.

Як провести часткову заміну паркету
Як провести часткову заміну паркету

Монтаж нових планок

Тепер переходять до набору паркету. Нові планки вставляються гребенем в паз тих, що були укладені раніше, та додатково приклеюються мастикою до підлоги. Найскладніше покласти останній ряд, оскільки доведеться спочатку відбити гребінь, адже інакше планки встановити не вдасться. Таким чином, останні елементи в ряді тільки приклеюються до основи, але не зчіплюються з іншими рядами.

Шліфування і обробка паркету

Навіть у тому випадку, якщо паркетні планки були добре підібрані, замінений ділянку все одно стане виділятися. Тому бажано провести повноцінну шліфування підлогового покриття, а потім обробити грунтовкою і покрити лаком, фарбою або іншими складами для фінішної обробки. Після таких заходів паркет зможе ще дуже довго служити.

Нічого складного в описаних процедурах немає. Але, щоб паркет не довелося часто міняти, варто систематично проводити його ремонт. Тоді покриття буде не одне десятиліття зберігатися у відмінному стані.