Ремонт дерев'яних вікон своїми руками Вікна з натуральної деревини-це не тільки престиж, а й особистий внесок людини в екологічну складову його житла. Перевага дерева над пластиком спостерігається у всіх показниках, починаючи терміном служби, закінчуючи естетичним зовнішнім виглядом.

Купівля нових вікон з натурального матеріалу — задоволення не з дешевих, адже кожна рама зі стулками з дерева коштує набагато дорожче пластикових вікон іменитих виробників.

У багатьох випадках заміну вікон можна відкласти, адже нескладні реставраційні роботи дозволять перетворити стулки, і прикрасити приміщення оновленої деревиною.

Виправлення старовинних вікон вкрай необхідний у таких випадках:

 • З закритих стулок почав дути вітер;
 • Зовнішній вигляд не задовольняє власника;
 • Чітко видно деформація рами або вікна;
 • На деревині почала з'являтися цвіль або грибок;
 • Віконна фурнітура перестала справно працювати.
 • Етапи ремонту

  Сам процес відновлення дерев'яного вікна нескладний, але вимагає від майстра скрупульозності у виконанні кожного завдання. Спочатку очистіть всі поверхні від старої фарби або лаку. Підготовчі роботи необхідні, незалежно від того, буде проводитися часткова реставрація, або капительный ремонт рами. Для спрощення завдання в демонтажі старого лакофарбового покриття можна використовувати фен або повітряну гармату. Направляйте гаряче повітря на деревину, щоб від перепаду температури не лопнуло скло.

  Ремонт дерев'яних вікон своїми руками
  Ремонт дерев'яних вікон своїми руками

  Після зняття шару фарби або лаку перевірте, в якому стані знаходиться деревина, чи немає на ній явних дефектів, гнилих місць або грибка. Якщо виявлені пошкодження, їх необхідно усунути. Вологі місця висушуються, пухке дерево зашліфовивается наждачним папером. Варто зашліфувати все дерев'яне полотно, щоб при подальшій шпаклівці не виникло проблем.

  Чисте дерево можна покрити морилкою і грунтовкою. Для ремонту не потрібно поспіху, навпаки, дайте нанесеним розчинів вбратися і висохнути, щоб шпаклівка надійно прив'язалася до основи вікна. Наносити великий шар шпаклівки не потрібно. Якщо в деяких місцях знадобиться додаткова кількість розчину, свіжу шпаклівку наносити тільки після висихання попереднього шару. Після того як поверхня висохла, її варто зачистити і розкрити грунтовкою.

  Реставрація

  Під реставрацією мається на увазі косметична ремонтна робота. Заміна штапиків, розтин шпаклеванной рами і стулок фарбою, і герметизація швів. Щоб всі роботи зробити максимально швидко, варто зняти вікна з завіс, очистити скла від бруду, можливо, навіть замінити фурнітуру. Всі ці роботи впливають на зовнішній вигляд вашого вікна, тому необхідність в них ви повинні визначити самостійно.

  Ремонт дерев'яних вікон своїми руками
  Ремонт дерев'яних вікон своїми руками

  Намагайтеся проводити косметичні роботи в теплому приміщенні, а витратний матеріал вибирати не з дешевих. Саме в зовнішньому вигляді, дорожче — значить краще, і якщо на дорогі матеріали ви не хочете витрачатися, то середня цінова категорія вам підійде як не можна до речі. При заміні штапиків, їх можна промащувати герметиком або безбарвним силіконом, щоб вітер не продував між сполуками рами та скла. Фарбуйте виріб пензликом максимально акуратно, щоб після висихання на поверхні не з'явилися патьоки.

  Поетапні дії при ремонті дерев'яних вікон продовжать їм життя і зроблять зі старих неефективних вікон найкраще, що може запропонувати ринок подібних товарів. Запам'ятайте, що з допомогою реставраційних роботи ви можете надовго забути про необхідність монтажу нових вікон.