Сучасні види автономних електростанцій Мрія будь-якого нормального домовласника – отримати повну енергетичну автономію від держави, маючи власні джерела забезпечення. Особливо це актуально для заміських котеджів і будинків з великими площами ділянок, розташованих далеко від великих населених пунктів.

Зазвичай у такій місцевості досить часто трапляються пориви електромереж, а їх ремонт проводитися не так швидко, як хотілося б. Варіант з альтернативними паливними генераторами досить привабливий, однак, не дуже економічний: довго на бензині або солярці не протягнеш. Інша справа – особисте електростанція, що працює за рахунок перетворення природних сил.

Найбільш доступними і простими варіантами безпаливних автономних електростанцій на сьогоднішній день є:

1. Сонячна. Досить дорогий варіант, не окупаються навіть при тривалому використанні через дорожнечу. Навіть у разі самостійного конструювання сонячних елементів на перший план вийде саме собівартість складових елементів. Єдина деталь, на якій можна заощадити за рахунок її самостійного виготовлення – монтажна рама.

2. Вітроелектростанція. Більш реальний варіант для самостійного конструювання, особливо, такі деталі, як перетворювачі і набір лопатей. Конструкція вітрової електростанції займає досить багато місця, тому існують обмеження по установці їх у великих населених пунктах. Вітряні установки вертикального типу на даний момент є найбільш оптимальною різновидом подібних електростанцій, так як їх простіше адаптувати під умови місцевості і отримати ліцензію.

3. Водні електростанції. Цей варіант з відомих причин буде актуальний далеко не всім користувачам. У ньому використовується принцип перетворення кінетичної енергії проточної води в електричну. Найбільш стабільний вид електростанції, адже вітер і сонце – явище не стабільне, на відміну, від струму води.

Сучасні види автономних електростанцій

В місцевостях, віддалених від водойм, можуть застосовуватися два перших типи автономних електростанцій, а для їх більшої функціональності часто використовується комбінована система сонячних та вітрових генераторів. Слід зазначити, що існують і інші, більш специфічні різновиди автономних безпаливних генераторів – використовують силу припливів, вулканічну активність і т. п., але вони більше прив'язані до специфіки використовуваної природної енергії.