Починаючому самодіяльному електрику Сучасне житло наповнене всілякою побутовою технікою, що працює від електромережі. До цієї техніки можна віднести і саму проводку з включеними в неї пристроями комутації і захисту та безліч побутових електроприладів, перелік яких постійно збільшується.

Відповідно збільшується і різноманітність причин пошкоджень цієї техніки

Якщо така біда трапилася, то краще всього для її усунення звернутися до професіонала якого ви можете знайти тут https://www.i-w-t.org/building/electric/, т. к. некваліфікований ремонт може призвести до отримання специфічних травм від електрики, опіків і навіть до пожежі.

Якщо ж відсутня можливість звернення до фахівця і доводиться робити ремонт самостійно, то потрібно чітко усвідомлювати взяту на себе відповідальність, суворо дотримувати техніку безпеки, володіти необхідним набором інструментів і мати уявлення про види і причини можливих пошкоджень, що допоможе правильно визначити спосіб їх усунення.

Інструменти і прилади, необхідні для ремонту електропроводки

Крім звичайних інструментів і пристосувань, наявних у кожного домашнього майстра, як-то: викрутки, молотки, гайкові ключі, паяльники, дрилі, а також простих спеціалізованих інструментів, таких як монтажний ніж, бокорізи, необхідно для таких випадків мати і немудрящі у зверненні прилади, які призначені для того, щоб визначати, чи є напруга в електромережі і для перевірки її на наявність розривів.

Починаючому самодіяльному електрику
Починаючому самодіяльному електрику

До таких приладів відносяться:

#10102; по-перше: тестерные індикатори напруги, вони застосовуються для того, щоб визначити наявність напруги на струмопровідних ділянках мережі і приладів, а також для того, щоб встановити, який провід є фазним на контактах в елементах установки;

#10103; по-друге омметр – пробник, що застосовується для знаходження механічних пошкоджень електропроводки. Його теж слід мати в господарстві, але при цьому треба твердо пам'ятати, що з цим приладом ні в якому разі не можна працювати під напругою.

Про види і причини несправностей

#10004; Прийнято вважати, що видів несправностей електропроводки буває два: замикання та обрив. Але всіляких «підвидів», причин і наслідків цих неприємностей дуже багато.

#10004; Причинами замикання можуть виявитися механічні та інші пошкодження ізоляції проводів і вузлів приладів і проводки, їх неналежне і ненадійне кріплення та з'єднання.

#10004; Обриви ланцюга зазвичай відбуваються із-за неправильної експлуатації, надломів жив в місцях частих перегинів, корозії, а також у зв'язку з ослабленням контактних затискачів.

#10004; Обидві ці різновиди аварійних ситуацій можуть вийти і від перенавантаження проводів при включення великої кількості приладів, в результаті чого споживана ними потужність може виявитися перевищує розрахункову для даної проводки. Це взагалі дуже небезпечно і може навіть викликати загоряння проводки.

#9760;На завершення – тисячу перше, але основне нагадування – перед проведенням будь-яких робіт з електроприладами і електропроводкою подача електрики на ділянку робіт повинна бути відключена! Мало того, повинна бути повна впевненість у тому, що її ніхто не підключить по невіданню під час проведеної роботи. Найкраще спорудити для цього яку-небудь «захист від дурня», наприклад, повісити на місце можливого включення оголошення з текстом: «Не включати! Працює електрик!».