Види будівельних рівнів Важко уявити сучасний ремонт без використання будівельного рівня. Цей stroiprokat.by допомагає домогтися правильної розмітки і рівних форм. На практиці поширено три види рівнів: лазерний, гідравлічний та рейковий.

Давайте розглянемо їх особливості.

Рейковий рівень

Показання даного виду засновані на пухирці повітря, розташованого в прозорій або підфарбованою рідини. На колбу нанесені позначки, що допомагають краще оцінювати відхилення по вертикалі і горизонталі.

Якісні моделі найчастіше обладнуються трьома колбочками. Одна з них в середині інструменту, призначена для контролю за горизонталлю.

Дві інші рознесені по різних кінцях рейкової рівня. Прямо встановлена колба показує вертикаль. Розташована під кутом, допомагає визначити кут нахилу площини.

При виборі будівельного рівня, потрібно звертати увагу на його форму. Існують моделі з квадратним перетином у вигляді бруска і у вигляді рейки. Перший варіант більш кращий, так як деформація корпусу при падінні на тверду поверхню в цьому випадку мінімальна.

Крім форми рівні розрізняються своєю довжиною. Деякі ремонтні роботи вимагають короткого інструменту, а деякі більш довгого. Діапазон може коливатися від двадцяти сантиметрів до двох з половиною метрів.

Гідравлічний рівень

Гидроуровнь працює за принципом сполучених посудин, коли рівень води однаковий незалежно від розміщення одного з них. Інструмент являє собою силіконову прозору трубку з рідиною. По обох кінцях шланга розташовані колби з нанесеною розміткою.

Щоб показання приладу були максимально точними, у воді не повинні зустрічатися бульбашки повітря. Їх наявність суттєво спотворює показання гідрорівня.

Для проведення вимірювань необхідно дві людини. Кожен маніпулює зі своєю колбою. Перший піднімає свій кінець шланга і підносить до мітки, а другий встановлює свій кінець біля дальньої позначки.

Після цього номер один домагається збігу рисочки з кордоном рідини. Номери У два утворюється точка, яка знаходиться на одному горизонті з первісною оцінкою.

Таким чином, можна знайти один рівень в приміщенні, а потім позначити його отбивочным шнуром.

Мінус гідравлічного рівня полягає в тому, що він не показує вертикаль.

Лазерний рівень

Даний інструмент відміну від гідрорівня здатний працювати в будь-яких площинах. При цьому підготовка приладу займає мінімальний час. Не потрібно наповнювати пристосування рідиною і стежити за відсутністю бульбашок повітря. Достатньо всього лише натиснути одну кнопку.

При виборі відповідної моделі необхідно звертати увагу на два фактори: точність і дальність вимірювань. Чим дешевше інструмент тим сильніше у нього може бути похибка і тим коротше радіус дії. Найкраще на практиці себе зарекомендували інструменти фірм Makita і Bosch. Їх інструмент найбільш точний і довговічний.

Велика кількість функцій також важливий показник при виборі. При ремонті квартири або будівництві приватного будинку найчастіше потрібні горизонтальний і вертикальний промінь, а також їх перетин один з одним. В ідеалі розмітка повинна проектуватися на триста шістдесят градусів.