Як приготувати трав'яне органічне добриво Популярність органічних добрив з трави пояснюється їх швидким засвоєнням, дією і безпекою для будь-якої рослини. Ця підгодівля містить велику кількість азоту і калію, тому її не тільки поливають садові рослини, а також обприскують їх листя.

Найбільш популярними видами органічних трав'яних добрив є:

1. З кропиви. При поливі ділянки кропивний підгодівлею відбувається оздоровлення землі і самих рослин: зростання їх стає інтенсивніше за рахунок прискорення утворення хлорофілу. Це корисно для всіх видів квітів, плодово-ягідних і овочевих культур: єдине виняток становлять цибулю, часник і бобові. Як правило, грунт у місцях поливу кропивою ставати дуже привабливою для дощового черв'яка. Крім того, такий полив відганяє від ділянки крестоцветную блошку. Процес приготування добрива починається зі зривання молодих пагонів кропиви в той період, коли насіння ще не з'явилися. Також можна застосовувати сушену кропиву, якщо потрібно приготувати добриво до ранньої весни. Подрібнивши рослини, їх засипають глиняний, дерев'яну або пластикову ємність, згодом додавши ? теплої води. У процесі настоювання добриво починає бродити, тому потрібно щоденне перемішування. Зазвичай за тиждень розчин набирає потрібну для використання кондицію: ознакою цього є зникнення піни і поява неприємного запаху.

Як приготувати трав'яне органічне добриво

2. З живокосту. Цей тип добрива особливо корисний рослин, які потребують калійної підгодівлі: вмісту цього елемента в ньому більше, ніж у гної, а наявність фосфору майже ідентичне. Крім цього, стебла і листя живокосту багаті на протеїнові і зольні елементи. Щоб вирішити проблему калієвого голодування будь – якої культури- досить обприскати її підгодівлею живокосту. У процесі приготування свіжу траву подрібнюють і заливають водою, у співвідношенні 1/10: наполягання продовжує зазвичай 7 днів. Отриманий настій перед використанням розводять з водою приблизно в тому ж співвідношенні, а залишкове сировину викидається в компостну купу.

Оптимальний час для внесення трав'яних підживлень – хмарні дні. При цьому дуже важливо не перестаратися, так як надлишок азоту може призвести до бурхливого росту культур у той період, коли це вже не потрібно. Саме тому цей вид добрива краще вносити навесні і на початку літа.