Основні інструменти муляра Для робіт з влаштування цегляної кладки в першу потрібен відповідний інструмент.

По-перше – кельма, головний інструмент муляра. З давніх часів вона стала символом цієї професії.

Часто не цілком коректно іменована кельмою. Більш правильна назва в даному випадку – кельму будівельний. Справа в тому, що мастерками називають ціле сімейство інструментів, що використовуються в різних видах мулярських, штукатурних та бетонних робіт. Лопатка цієї будівельної кельми виготовлена з якісного міцного металу у формі рівнобедреного трикутника зі злегка заокругленим кінцем, тоді як кельма – інструмент штукатура має краплеподібну форму. Кельмою наносять розчин на цеглу і рівномірно розподіляють його по поверхні, підбирають виступив зі шва після підгонки розчин. Поверхня лопатки повинні бути рівною і відшліфованою, щоб виключити налипання розчину. До лопатки кріпиться зварюванням металевий s-образно вигнутий стрижень, на звороті якого насаджується ручка. Дерев'яна або пластмасова ручка кельми повинна бути зручною, щоб рука не втомлювалася при довгій роботі, і міцною. Обережними і точними ударами ручки цегла підганяють при укладанні. Бічною гранню лопатки кельми можна відколювати від цегли невеликі шматки і пластини.

Молоток каменяра – «кирочка», «молоток-кирка». Потрібен для колки і подтески цегли. Важити молоток має близько 500-700 гр. Зворотна сторона його «бойової частини» виконана у формі загостреною лопатки. Площина «вістря» перпендикулярна рукоятці.

Електрична болгарка також часто використовується для «оброблення» цегли, особливо якщо потрібна акуратність і точне дотримання розміру. Інструмент потрібен з колом 230 мм в діаметрі, інакше цегла не вдасться прорізати на всю товщину.

Розшивка - є незамінним помічником для оброблення швів. Фахівці так і звуть цю саму операцію – розшивка. Цей інструмент також є різновидом кельмою. Існує легенда, що колись лопатка кельми в руках якогось майстра-муляра відламалася від ручки. Цю ручку з вигнутим стрижнем майстер викидати не став, а вдало нею скористався, щоб прибрати виступив зі швів розчин. Так вийшов новий інструмент, за формою справді схожий на кельню без ручки. Існують різні розшивки, що дозволяють в залежності від конфігурації робочого кінця» обробляти шви різної товщини для надання їм різної форми.

Основні інструменти муляра
Шабровка – інструмент для обробки формуються в процесі кладки каналів, призначених для використання в якості вентиляції та димоходів. Являє собою прикріплену перпендикулярно на довгій металевій ручці пластину з гуми, розміром 140x140x10 мм. вона Кріпиться до ручки зазвичай з допомогою гайок між двома металевими www.alfastars.ru.

Розчинна лопата необхідна для перемішування розчину, подачі і расстилания його помсти укладання. Нею може служити звичайна совкова лопата стандартного розміру (не «андроповка»), бажано має рівну і забарвлену поверхню, щоб розчин не прилипав.

При подачі невеликої кількості розчину можна скористатися так званим розчинних ковшем. Це об'ємний металевий черпак з міцною ручкою.

Для перемішування розчину може використовуватися бетоно-, растворомешалка тієї або іншої конструкції з електроприводом, а також перфоратор з відповідною насадкою.

Основні інструменти муляра
Основні інструменти муляра

Відро, бляшане або з міцної пластмаси, необхідно для подачі до робочого місця розчину, дозування цементу, піску, води та інших інгредієнтів при його приготуванні.

У якості «сховища» для великої кількості розчину і місця для його приготування професіонали використовують «ящик каменяра» - спеціальний резервуар промислового виготовлення, конструкція якого передбачає можливість подання до робочого місця за допомогою вантажопідйомних механізмів. Але можна обійтися і будь-яким підходящим резервуаром, що виключають витікання розчину на землю крізь щілини, досить міцним і містким.