Особливості зливової каналізації З урахуванням наявності достатньої кількості опадів в наших широтах, вимальовується потреба в ефективному відведення води з поверхні присадибної ділянки після рясного дощу або весняного танення снігу.

І справа тут не тільки у незручності із-за калюж під ногами: більш серйозною причиною такої потреби є небезпека підтоплення фундаменту будівель і перезволоження грунту навколо них. Все це може привести до швидкого руйнування поверхонь фундаменту і виникненню загрози просідання грунту під ним. Дуже часто для запобігання таких негативних явищ застосовується зливова каналізація, за допомогою якої випали на відкриту територію опади ефективно збираються і відводяться.

Основне завдання зливової каналізації – захистити фундамент, перший поверх і підвал будівлі від впливу вологи та підтоплень. Крім цього, доріжки на ділянці захищаються від виникнення калюж і обмерзання: це робить їх експлуатацію безпечною, а самі вони зберігаються від передчасного руйнування. Цим же способом може проводитися захист газонів від надмірного зволоження і заболочення.

Найчастіше на дачах застосовують зливову каналізацію двох типів – точкову і лінійну. Перша схема має локальні водоприймачів, монтовані в найбільш критичних місцях – біля покрівельних жолобів, збираючи стікає з даху воду і відводячи її подалі від будинку. На лінійну схему покладається завдання по збору і відведенню води не тільки біля покрівельних водостоків, але і по всій площі присадибної майданчики. Іноді застосовується комбінація двох систем, в залежності від особливостей конкретно взятої садиби: в такому випадку можуть сусідити обидві схеми, не завжди об'єднуючись в одну загальну систему.

Особливості зливової каналізації

З точки зору конструкції розрізняються два типи зливової каналізації – відкритий і закритий. До складу першого входять відкриті лотки, жолоби або канавки: їх встановлюють в поверхню грунту або майданчика, захищаючи зверху спеціальною решіткою. Прихована зливова каналізація складається з підземних водопроводів, що транспортують зібрані опади у колектор. Біля дач або заміських будинків найчастіше застосовується відкритий тип зливову каналізацію, внаслідок своєї простоти і порівняльної дешевизни. Закриті системи передбачають достатню складність монтажу, і застосовуються найчастіше на густозастроенных територіях значній площі.