Трохи про властивості бетону Бетон являє собою штучний камінь, який виходить в процесі твердіння розчинних у воді матеріалів (цемент, великі і маленькі в'яжучі матеріали (пісок та гравій), іноді і спеціальні добавки).

Історія походження бетону

Є версія, що бетон стався в Стародавньому Римі понад 4000 років тому. Це може бути пов'язано з тим, що там існували матеріали для його отримання, таки як пуцолани і лавовий щебінь. У той час бетон використовувався для великих споруд, наприклад: Пантеон, який вважають найбільшим не армованим спорудою. Бетон який використовується зараз, став відомим з 1844 року (до його складу вже був цемент). Як не дивно в світі Китай вважається лідером виробництво (понад 400 млн м3 у рік).

Зміст

Основні складові бетону - це цемент, вода, пісок і щебінь (в яких пропорціях вони буду присутній у виготовленні, залежить від певної марки бетону). Найважливіша і основна характеристика бетону - це співвідношення води до цементу, яке часто пишеться ось так - «В/Ц». В залежності співвідношення води до цементу можна підібрати бетон потрібної марки. Найчастіше використовують бетон у якого В/Ц дорівнює від 0.3 до 0.5.

Що стосується піску, то можна використовувати будь-природний пісок. При використанні піску потрібно враховувати той факт, що в піску не повинно бути кількості глини більше норми (оскільки глина зменшує міцність бетону).

Різновиди та властивості

Трохи про властивості бетону
По щільності і масі бетон поділяється на такі категорії:
- маючи щільність до 500 кілограм на кубічний метр, бетон називається особливо легким;
- від 500 до 1800 кілограм на кубічний метр - це легкий бетон;
- від 1800 до 2200 кілограм на кубічний метр, називається полегшений;
- від 2200 до 2500 кілограм на кубічний метр, часто використовуваний важкий бетон;
- а вже вище 2500 кілограм на кубічний метр, який використовується в певній сфері називається особливо тяжеый.

Бетон так само поділяється на дані категорії

За призначенням поділяються на звичайні (для житлового та промислового споруди), спеціальні (теплоізоляційні, декоративні, тощо).
Бетон з різними в'яжучим матеріалом (цементний бетон, на гіпсовий основі, на силікатній основі, тощо).

За структурним складом, бетон буває щільними, грубозернистими і ніздрюватими. З часу твердіння поділяються на такі види - твердіючі на природничих і не природних атмосферних тисках.