Гравійний сад своїми руками

Гравійний сад досить незвичайний стиль і виглядає він дуже переконливо. Ви любитель ви або професіонал? Про вас, як про грамотного господаря скаже ваш сад.

Він зручний і практичний, більше того, ви вільні на творчі фантазії. Проявляти свій украшательский потенціал в такому саду стане задоволенням, тому що сама ідея не стільки вас розважить, як обрадує простір для фантазій і безпосередня робота в саду.


Цікавий той факт, що Беатріс Шатт, придумала такий стиль, була шкільною вчителькою і підключала у творчість дітей, яких вона навчала. Разом з дітьми вона створила один з найбільш свіжих на сприйняття декоративних елементів саду. Відрізняючись від кам'янистого садового стилю, успішного, з багатою історичною підосновою, і, набравшись звідти ідей, цей стиль, став досить популярним. Почавши з непридатних для садівництва землях, Беатріс створила свій перший сад і з тих пір він користується популярністю, приділяючи до себе чималу увагу з боку любителів садового декору.

У гравійному саду вам доведеться робити винятки на деяких речах, які здається такими очевидними в інших стилях, в тому ж камені. Тут гравій виступає як частина декору, а не цілий елемент структури. Тут він домінує лише в композиціях рослини.

Вибирайте ділянки піщані і кам'янисті. Те, що буде важче, зробіть великим піском або крихтою-гравієм. Пухкий грунт краще всього ущільнити. І від вологи в землі теж доведеться позбутися. Використовувати дренаж.

Але що потрібно продумати з самого початку, це доріжки. Краще вам спробувати зобразити на схемі, як все буде виглядати. Докладно про доріжках можете прочитати тут — remont-i-obustroystvo.ru. Використовуйте доріжки і як декоративний елемент, і допомагайте собі різними матеріалами, деревом, пластиком, каменем. Можна, скажімо, створювати візерунки з гравію навколо каміння, а також між доріжками і рослинами, або навколо них.

Вам слід визначитися з розміром. Є великий, середній малий гравій, і вам варто заздалегідь вибрати розмір, якщо хочете здійснити все в кращому стилі.

А стиль – це безпосередній вибір, від чого буде залежати те, яке образне сприйняття сад буде викликати з боку. Можна зробити море, пустеля, степ, ліс. Колір і стилістика – важливі атрибути. Гарненько уявіть собі свій сад на полотні, і, може, навіть намалюйте його для кращого опрацювання деталей. Дуже добре виглядає гравій, який пофарбований. З'являється якась простота і витонченість.

Знаєте, що найвигідніше в такому саду для тих, хто не звик працювати в саду або ж у кого немає на це часу? Це простота, це невимогливість в постійному догляді. Вибір рослин теж може залежати безпосередньо від цього питання. Вирішите, який стиль і на яке місце на планеті буде схожий ваш сад, які рослини будуть про це нагадувати. Вирішіть, може це буде Амазонка і Азія? Але не розташовуйте такі рослини поблизу, це небезпечно для деяких видів. Багато рослини не переносять несподіваних сусідів і перестають виглядати добре.

Обробляйте час від часу рослини, підгодовуйте їх. Ви не витратите багато часу на такий сад, лише іноді він вимагає певного догляду. Він вам відплатить сторицею і буде виглядати дуже яскраво. Спробуйте, може, це саме те, що вам потрібно?

Матеріал: remont-i-obustroystvo.ru