Зимовий спецодяг - комфорт на робочому місці при будь-яких погодних умовах Спецодяг надягають для того, щоб захистити себе від шкідливих факторів виробництва і потенційних небезпек на робочому місці, щоб забезпечити собі комфорт при виконанні службових обов'язків, щоб звернути на себе увагу і виділитися.

Тому уніформа повинна відповідати безлічі вимог, перелічених у державному стандарті. Особливо уважного вибору вимагає зимовий спецодяг, адже вона, крім усього перерахованого, має ще і захищати від холоду.

Якою повинна бути зимовий спецодяг

Як правило, зимову і літню уніформу можна придбати в одному і тому ж спеціалізованому магазині. Шиється вона з ГОСТ. Спецівка для холодного часу року відрізняється наявністю утеплювача, а також використанням вологовідштовхувальним продуваються тканин.

Отже, вибираючи спецодяг для зими, слід оцінити:

1. Матеріал верху. Часто він являє собою змішаної гігієнічну тканина, яка чудово захищає від пориви крижаного вітру, хуртовин та мокрого снігу. Сучасні напівсинтетичні матерії неймовірно практичні, вони дозволяють речі зберігати свій початковий вигляд кілька зим поспіль, витримувати багаторазові прання та хімічні чищення.

2. Утеплювач. Він повинен акумулювати тепло. Важливо, щоб утеплювач рівномірно розподілявся по виробу, не збивався і не сідав після прання. Сьогодні спецодяг, як і іншу верхній одяг, утеплюють переважно синтетичними матеріалами: флісом, синтепоном, силіконом, холлофайбером та інше. Натуральні пух і перо небажано використовувати в силу їх недостатньої вогнестійкості.

3. Підкладка. textile-master.ru повинна зігрівати, але не перегрівати. Уникнути неприємні наслідки перегріву можна, якщо купити спецодяг з натуральної гігроскопічної підкладкою. Вона повинна бути добре виробленої, з забитими швами.

4. Крій. Теплі куртки і костюми не повинні бути громіздкими. У них зобов'язана зберігатися повна свобода рухів.

5. Велика кількість накладних і врізних кишені на верхній спеціальному одязі дозволить сподручно зберігати необхідні для виконання робіт предмети.

6. Фурнітура. Додаткові теплозберігаючі властивості уніформа знайде, якщо вона буде доповнена високим коміром-стійкою, капюшоном, еластичними манжетами на рукавах і штанинах, лаштунками на талії і в нижній частині виробу.

Види зимового спецодягу

Зимовий спецодяг класифікується за такими принципами:

- по кліматичним зонам і класу захисту;
- з предметів одягу.

Відповідно до другого критерію розрізняють утеплені куртки, костюми, комбінезони та напівкомбінезони, жилети та штани.

Взуття та аксесуари

Зимовий спецодяг - комфорт на робочому місці при будь-яких погодних умовах
Взимку від холоду і вітру необхідно захищати також голову, ноги, руки і очі. Тому елементами уніформи для холодної пори року є взуття, головні убори, рукавички і рукавиці, окуляри тощо.

Спеціальну зимову взуття необхідно вибирати високу, зі шкіри або якісного замінника, на неслизькій підошві з протекторами. Відмінно, якщо вона буде утеплена повстю або натуральним хутром. Якщо тепле взуття виготовлена із синтетичного матеріалу, важливо одягати під неї вовняні або бавовняні шкарпетки, які добре вбирають вологу. Таким чином вдасться уникнути «парникового ефекту»а і переохолодження.

Забезпечать комфорт при виконанні робочих обов'язків утеплені ватином або штучним хутром водонепроникні рукавиці і рукавички.