Оформлення клумби Клумби на присадибних ділянках мають не тільки декоративне та естетичне значення, також вони допомагають об'єднати всю композицію ландшафтного дизайну в єдину картинку.

Саме клумби наповнюють присадибна ділянка атмосферою вишуканості і гармонії. Допомогти грамотному оформленні клумб може професійний ландшафтний дизайнер, але при бажанні це можна зробити і самостійно. Головне знати деякі правила та особливості правильного створення квітників.

Гармонія в дизайні ландшафту

Слід пам'ятати, що для привабливого зовнішнього вигляду присадибної ділянки треба створити гармонію між усіма елементами ландшафтного дизайну. Оскільки клумби є одними з найважливіших складових привабливого ділянки, до вибору рослин потрібно поставитися дуже серйозно і продумано. Хаотичне розташування різних рослин жодним чином не зможе прикрасити територію і може значно погіршити зовнішній вигляд всього присадибної ділянки.

Оформлення клумби
Оформлення клумби

Щоб клумба привабливо і доцільно виглядала, оформляючи її потрібно дотримуватися принципу многоярусности. В центрі клумби висаджують найбільш високі рослини, потім з кожним рівнем висота рослин повинна поступово зменшуватися. Таким чином, по зовнішньому краю клумби слід висаджувати найбільш низькорослі або навіть почвопокривні рослини. В центрі клумби слід висаджувати квітучі різноманітні рослини, які повинні привертати до себе максимальну увагу. За таким принципом можна створювати клумби будь-якого розміру, форми і висоти. Рослини також можна вибирати різних забарвлень, розмірів і сезонів цвітіння.

Як доглядати за клумбою

Щоб клумба довгий час радувала своїм цвітінням, за нею слід своєчасно і ретельно доглядати. Вчасно поливати, удобрювати, розпушувати грунт, видаляти бур'яни і відцвілі частини рослин.

Оформлення клумби
Для декорування присадибної ділянки можна створити декілька різноманітних клумб. Щоб квітник мав привабливий зовнішній вигляд його потрібно грамотно оформити, для цього слід знати головні принципи створення клумб.

Щоб без проблем створити клумби на ділянці можна звернутися за допомогою в спеціальне дизайнерське агентство, але при бажанні створити квітник можна і самостійно. Такі квітучі острівці стануть справжньою родзинкою будь-якої території і наповнять ділянку атмосферою гармонії, яка дозволить зробити присадибна ділянка місцем відпочинку всієї родини.