Які види риби підходять для садового ставка Наявність гарного ставка на садовій ділянці привносить неповторне відчуття єднання з живою природою. Ця атмосфера посилиться, якщо такий ставок заселити рибою: при цьому за нею можна не тільки спостерігати, але і вживати в їжу.

Найчастіше для заселення ставка пропонуються такі види риби:

1. Коі. Цю рибу ще називають японськими коропами: разом з декоративними карасями вони є найбільш популярною рибою в садових ставках. Відрізняються зовнішньою красою, неквапливістю, люблять поверхневі шари води, де найчастіше нерестяться. У великі водойми японських коропів краще не запускати, так як вони при великій кількості рослинної їжі приймаються стрімко рости, поїдаючи декоративні водні насадження. Найбільш прийнятний варіант для літнього утримання – дрібні водойми з невеликою глибиною, де здійснюється стабільна фільтрація води. На зимівлю які переміщують у стави з більшою глибиною, або в спеціальні акваріуми.

2. Золота риба, шубункина, комета і т. п. Вся ця живність відноситься до різновидів декоративних карасів, і є дуже хорошим варіантом для заселення садових ставків. Ця риба не лякається руху навколо водойми, швидко звикаючи до людини. Плавають декоративні карасики симпатичними зграйками і дуже невибагливі у догляді. Вибираючи особин для покупки, слід особливу увагу звернути на хвіст кожного примірника: наявність короткого хвоста вказує на живучість його володаря, а екземпляри з роздвоєними або віялоподібними хвостами здатні всю зимівлю обійтися без їжі.

3. Товстолобик, білий амур. Даний вид риби виступає у водоймі в ролі чистильників від рясної зайвої рослинності, і особливо в цьому відношенні процвітає білий амур. Проте слід розуміти, що даний вид риби не буде красуватися у поверхні: хіба що поодинокі сплески будуть виявляти їх присутність.

4. Осетрові породи. Окремі представники осетрів унаслідок штучного розведення все частіше з'являються в присадибних водоймах. Їх особливість в тому, що вони і виглядають дуже красиво, і володіють відмінними смаковими якостями, так що з успіхом підійдуть для обох цілей.

5. Щука. Відрізняється скритністю і непередбачуваністю, здатна явно оживити самий аморфні ставок: інша риба буде більш активно рухатися на відкритих ділянках, залишаючи придонні укриття.

Які види риби підходять для садового ставка

6. Окунь. Не самий популярний мешканець садових ставків, однак кілька його примірників будуть виглядати дуже красиво, завдяки красивій смугастим забарвленням і стайному способу пересування. Їжею окуня служать всілякі личинки, черв'яки, дрібна рибка.

7. Верхоплавки. Ця риба може виступати як в ролі їжі для більш великих мешканців ставка, так і в якості прикраси: зграйки верхоплавок постійно переміщуються біля поверхні води, влаштовуючи сум'яття навколо кожного впав у воду предмета.