Секрети гарного врожаю сливи на дачі Незважаючи на невибагливість сливи, отримати на неї хороший урожай, особливо в кліматичних умовах середньої смуги, не так просто. В основному це пов'язано з небезпекою таких неприємних сюрпризів, як несподівані травневі заморозки або сніг.

Щоб посилити опірність садової сливи можливим несприятливим погодним умовам, отримавши в результаті хороший урожай, слід проводити такі додаткові заходи:

1. Рання весна. Після сходження снігу сливові дерева слід відразу ж мульчувати. Робиться це для максимального зігрівання коренів дерев, для активізації їх роботи по витягуванню поживних речовин із землі. Для цих цілей прикоренева зона сливи покривається перепрілим гноєм і компостом: темний колір такого укриття буде сприяти притяганню сонячного тепла, зігріваючого коріння. Також в період з моменту появи перших квіток і до утворення зав'язі проводиться щотижнева позакореневе підживлення слив, для забезпечення належного харчування квітучих дерев. Для цих цілей найчастіше використовуються препарати типу «Здоровий сад». Перераховані заходи забезпечує практично 100% - е поява зав'язі на сливових деревах, навіть у разі весняних заморозків і снігу.

2. Після цвітіння. Після появи зав'язі на сливах, вони потребують ще більше харчуванні, при чому крім вищеназваних

Секрети гарного врожаю сливи на дачі
позакореневих підживлень додається також харчування під корінь. Дуже хороший метод – щодня поливати сливи настоєм хлібних кірок. Для цього хлібні відходи заливаються водою, у співвідношенні 1/3, з додаванням золи і гною. Почекавши 7 днів, засіб розводять 1:10 з водою і поливають їм дерева. У посушливі періоди перед підгодівлею здійснюється полив звичайною водою.

3. Осінь. Прибравши урожай з дерев, важливо не забути про них до наступної весни: перед настанням холодів сливи готують до зимівлі. В цей період проводиться регулярне годування дерев біосумішами «Здоровий сад» і «Экстрасол», з внесенням їх у кореневу зону. Коли прийдуть перші морози, допускається проведення мульчування сливи за допомогою перепрілого гною: це не тільки захистить коріння взимку, але і полегшить роботу після настання весни.

Проводячи сезонні годування слив, дуже важливо віддавати перевагу екологічно чистим натуральним добрив.