І вода буде завжди Боляче дивитися, як з-за нестачі вологи гинуть рослини. А адже на дачній ділянці можна самому спорудити колодязь, і проблеми з водою не буде. Може, комусь стане в нагоді мій досвід у цій справі.

Насамперед, озброївшись лозовим лозинкою, я визначив на дачній ділянці місце водоносної жили. Для тих, хто не знає, поясню: там, де вода знаходиться неглибоко, лозовий прутик схиляється до землі.


Зі збитих планок від старого дерев'яного паркану вирізав два кола діаметром 80 див. За формою кіл зробив два кожуха (зовнішній і внутрішній) з покрівельної жерсті шириною 60 див. Зігнуті кінці кожухів поєднав чотирма болтами Мб. Між кожухами для фіксації в нижній і верхній частині поставив приблизно на однаковій відстані по 12 планок-розпірок довжиною (на товщину кільця) по 8 див. Верхні планки прикріпив до кожухам цвяхами.

Один щит-коло з двома ручками — основа форми, інший — нагорі.

Поставивши готову форму кільця на місце спорудження колодязя, став заповнювати її сумішшю, приготовленою з цементу, піску, гравію і води. Постійно стежив, щоб між кожухами не залишалося повітряних порожнин, для чого суміш утрамбовывал невеликим дерев'яним толкачиком.

На наступний день, коли бетон затвердів, розкрутив сполучні болти і зняв кожухи.

Лопату з коротким держаком вибирав(з підкопування в торець) ґрунт до тих пір, поки кільце не опустилося на глибину 55 див. По верхній кромці заглибленого кільця зібрав форму для заливки нового.
Так нарощував верхню частину колодязя до тих пір, поки не дійшов до води.

Останнім кільце вставив Г-подібну закладку з дроту для кріплення підстави кришки колодязя з коміром і дверцятами.
Навколо колодязя, знявши родючий шар грунту, зробив так званий глиняний «замок».

Мій спосіб хороший тим, що він простий, не вимагає транспортування готових конструкцій, великих витрат.


Микола Другаков
За матеріалами газети "Толока. Робимо самі"