Морилка для дерева, або тонувати деревину Якщо вам доводилося чути про такий матеріал як морилка по дереву, і ви завжди думали, що це якась рідина, завдяки якій деревина отримує коричневий колір або його відтінок, то можна сміливо стверджувати, що про морилкою вам відомо небагато.

Завдяки сучасним морилкам деревину можна забарвити майже в будь-якій колір. Крім цього, варто зауважити, що даний матеріал застосовується в якості відмінного антисептика і він необхідний з тієї метою, щоб продовжити експлуатаційний термін виробів, виконаних з деревини, практично вдвічі. Особливості даного матеріалу розглянемо нижче, а також ознайомимося з різновидами нині випускаються морилок та їх властивостями, що дозволить вам розуміти, на що вони здатні. Великий асортимент морилок і лакофарбових матеріалів доступна тут, на сайті компанії «Bumans».

Морилка для дерева, або тонувати деревину

Яких видів буває морилка по дереву і в чому її особливості

Ті рідини по дереву, які ще називають «морилкою», випускаються трьома групами, відштовхуючись від того, на якій вони зроблені основі. Так, морилки бувають спиртовими, водними і олійними і кожна з них відрізняється достоїнствами і недоліками, що розглянемо нижче.

Морилка з водною основою. На даний момент такий матеріал можна придбати в двох варіантах – у готовому стані, з яким вже можна працювати і під виглядом порошку, де його слід розчиняти у воді. Даний вид просочення зараз найбільш поширений, так як вона дає можливість офарблювати деревні вироби практично будь-які відтінки, але, найчастіше це колір або відтінок самого дерева. Такі види морилок, основою яких служить вода, відрізняються єдиним, не менш важливим недоліком – через них починають підніматися деревні волокна. Звичайно, хтось у цій ситуації бачить позитивну сторону, адже таким чином можна підкреслити структуру деревини, але, негативна сторона полягає в тому, що саме поднятные волокна визначають деревини менш стійкою до негативного впливу вологи. Зараз є рішення, яке дозволяє боротися з таким ефектом – перш ніж наносити морилку, поверхню виробу намачивается, витримується певний час, ошкурюєиься і тільки після цього обробляється морилкою;

• спиртова морилка – цей матеріал являє собою аніліновий барвник, розчинений в денатураті. Як і попередній вид матеріалу, така морилка виготовляється в двох варіантах – готова до використання і під виглядом порошку. Вона має один недолік – швидко сохне і саме з-за цього на поверхні виробу можуть утворюватися непривабливі плями. До того ж, власними руками нанести такий вид морилки – завдання не з простих, адже, щоб деревина була пофарбована рівномірно, слід використовувати ручний або пневматичний фарборозпилювач;

• олійна морилка – за рахунок даного матеріалу оброблювана деревина може отримати будь-нині доступний відтінок. Обумовлюється це тим, що барвники змішуються в розчинних оліях. Щоб розводити такі морилки слід скористатися спеціальним розчинником – «Уайт-Спірит». Працювати даної просоченням простіше простого, так як вона швидко висихає, рівномірно наноситься і не піднімає волокна матеріалу.