Чому пересувні електростанції незамінні при проведенні будівництва Складно уявити собі проведення більшості будівельних або ремонтних робіт без застосування інструментів і технічних засобів, що працюють від електромережі.

Однак не завжди будівництво відбувається в тих місцях, де є доступ до електрики. В таких ситуаціях просто незамінні автономні джерела електроенергії.

Найпопулярнішими серед них є пересувні електростанції, які здатні забезпечити якісне та своєчасне виконання запланованих будівельних робіт. Сучасні пересувні електростанції являють собою теплові електричні станції, все обладнання та супутні пристрої яких можна легко розташувати в транспортному засобі, найчастіше це буває кузов автомобіля або автомобільний причіп.

Основною перевагою використання таких електростанцій, особливо в будівництві, можна назвати саме зручність в транспортуванні. Крім того, вони завжди готові до роботи і не вимагають особливих умов для обслуговування або проведення можливих ремонтних робіт. Але найголовніше, що такі електростанції не потребують великої площі для їх розміщення, що в умовах будівництва дуже важливо.

Що стосується основних компонентів даного пристрою, то пересувні електростанції переважно складаються з дизельного двигуна з водяним охолодженням, генератора змінного струму несучої конструкції, радіатора системи охолодження, системи управління, фільтрації двигуна, вихлопу, електричної і паливної системи. Деякі види пересувних електростанцій мають в комплекті запасні деталі і різне допоміжне обладнання.

Слід відзначити і той факт, що більшість моделей є автоматизованими, чим забезпечують ще більший комфорт їх експлуатації. Усього розрізняють три основних ступеня автоматизації таких електростанцій. Перша ступінь передбачає автоматичну роботу безпосередньо з моменту ручного запуску і аж до моменту ручного вимикання.

При наявності другого ступеня автоматизації вона відбувається за коштами запуску на панелі керування електростанцією. Третя ступінь включає особливості автоматизації другого ступеня, а також можливість дистанційного її включення і відключення.

У пересувних електростанціях з третім ступенем автоматизації навіть можна контролювати їх роботу через спеціальний монітор дистанційно. Деякі моделі таких електростанцій можуть мати спеціальний регулятор оборотів двигуна, який дозволяє отримувати електроенергію більш високої якості.