Класифікація твердопаливних котлів Чому саме тверде паливо?

Величезними темпами твердопаливні пристрою увірвалися в наше життя. Все більшої і більшої популярності вони набирають і як прогнозують багато експертів зі світовим ім'ям, коли-то витіснять котли, що працюють на стандартних видах палива.

У більшості випадків це пов'язано з неухильно зростаючою ціною на газ, бензин тощо, а також і з тим, що альтернативні види палива відновлюються.

Класифікація твердопаливних котлів

Зараз є величезна кількість апаратів, що працюють на твердому паливі, вибрати і придбати їх можна тут: e-klimat.ua, але в основному всі пристрої можна класифікувати за такими показниками:

  • Вид палива, на якому працює пристрій. Це можуть бути і дрова, відходи, від деревообробного виробництва, подрібнені і спресовані в маленькі гранули – котли, що працюють на такому пальному, називаються пелетні. Також абсолютно всі новітні котли можуть працювати на різному паливі як окремо, так і в різноманітних поєднаннях.

  • Метод згоряння палива. В основному раніше використовувалося звичайне горіння палива, зараз же розробники не стоять на місці і розробляють тільки піролізні котли, в яких спалюється не тільки самі дрова, але і деревний газ – це значно підвищує ККД, і дозволяє спалювати паливо без утворення сажі. Також такий вид пристроїв практично не утворює золи що, безсумнівно, є ще однією перевагою таких котлів.

  • Одноконтурні або двоконтурні котли. Двоконтурні пристрою: ще один винахід, який дозволяє організувати одночасно і подачу гарячої води в систему водопостачання будинку.

  • Чавунні або сталеві котли. Чавунні пристрої більш стійкі до корозії і відповідно мають більший термін служби, ніж сталеві аналоги. Також чавунні апарати складаються з розбірних секцій, що дозволяє їх легко перевозити і ремонтувати шляхом заміни секцій. Але при всьому цьому чавун крихкий матеріал, тому при перенесенні і встановлення таких котлів потрібно бути акуратним.

  • Висновки

    В цілому до вибору такого котла необхідно підходити дуже відповідально. В залежності від того буде це пристрій основним або резервним, який тип приміщення необхідно опалювати, і іншими факторами підбирати котел необхідно виключно в індивідуальному порядку та за кваліфікованою допомогою. Тільки так ви отримаєте саме те, що хочете.