Як вибрати утеплювач для дому Вирішили зробити свій будинок тепліше і не знаєте, який матеріал краще вибрати? У цій статті ми розглянемо основні види утеплювачів для будинку і їх характеристики.

Утеплювачі з мінеральної вати

На сьогоднішній день існують усталені стереотипи щодо мінеральної вати, які відштовхують багатьох покупців від її використання. Пов'язано це з тим, що коли-то кам'яна і скловата ставали причиною проблем зі здоров'ям.

Однак до сучасних мінеральних утеплювачів це не має ніякого відношення? до речі купити утеплювач для стін будинку в Києві на сайті stroy-bum.com.ua. Тому, купуючи мінеральну вату, варто лише простежити за тим, щоб вона була високої якості і проведена не дуже давно.

Недолік сучасних замінників скловати полягає в тому, що мікроскопічні волокна при попаданні на слизові оболонки можуть спровокувати роздратування. Щоб цього уникнути, слід використовувати спеціальний одяг, рукавички і маску з окулярами.

Утеплювачі на основі полістиролу

Як вибрати утеплювач для дому
Цей вид можна розбити на дві групи, відмінності полягають у технологіях, що використовуються при виробництві. Маркуються вони EPS (спінений полістирол/пінопласт) і XPS, що означає екструдований матеріал. Пінопласт отримують шляхом спінювання гранул полістиролу, які далі проходять стадію формування. Їх зручність полягає в тому, що отримані плити легко піддаються різанню.

При виробництві утеплювача XPS використовується екструдер, через який пропускається матеріал. Після продавлювання через формувальне отвір XPS розрізається спеціальної струною з високою температурою. Перевага цієї технології в розмаїтості одержуваних продуктів: плити шорсткі і абсолютно гладкі, з малюнками і без, рівні і з різьбленими краями.

Полістирольні утеплювачі хороші тим, що вони майже не поглинають вологу, хімічно стійкі і зберігають міцність при їх стисненні.

Природні матеріали

Як вибрати утеплювач для дому
Цей вид утеплювачів можна рекомендувати тим, хто, перш за все, дбає про екологічну чистоту свого будинку. На ринку зараз можна зустріти льон, деревну фібру, овечу вовну, пробку і т. д.

Всі ці матеріали придатні в якості утеплювача і є природними. Їх також потрібно просочувати спеціальним розчином в обов'язковому порядку: це захистить матеріал від цвілі і випадкового займання.

Природні матеріали – відмінний вибір для алергетиків, так як при роботі з ними майже не утворюється пилу. Але ціна таких матеріалів вище середньої, тому перед покупкою варто ретельно все зважити і прийняти рішення, що для Вас важливіше.

Отже, ми розглянули всі види утеплювачів для дому, їх плюси і мінуси. Не поспішайте і все ретельно продумайте, використовуючи надану інформацію. Бажаємо будівельних успіхів!