Гарнітур для вулиці Якщо вам набридло регулярно купувати старі стільці, то ви дозріли для того, щоб змайструвати надійний комплект меблів для вулиці самостійно. У цій статті ми розповімо про те, як зробити стільці.


Виготовлення ніжок

Для цього потрібні заготовки перерізом 65x65 мм. Якщо брусків такого перерізу немає, їх можна склеїти з більш тонких рейок.


Послідовність робіт така:

1. Випиляєте заготовки задньої і передньої А ніжок. Зніміть фаски на обох торцях задніх і на нижніх торцях передніх ніжок. Для цього встановіть диск пилки під 45°.

2. Для виготовлення вигнутих секцій, які кріпляться до кожної передній ніжці, обробіть квадратну в перерізі (65x65 мм) заготівлю, зробивши її розміром 40x65x320 мм. Розмітьте на ній дві вигнуті секції (включаючи шипи), використовуючи малюнок шаблону на сітці .

3. Встановіть додаткову напрямну паралельно диска пилки. Послідовність виготовлення верхній частині передніх ніжок показана на малюнку.

Гарнітур для вулиці

Пази на ніжках

Розмітьте положення центру пазів А на задніх і передніх ніжок як показано на рис. 3-5. Пам'ятайте, що ви працюєте з парними деталями, на яких відповідні пази розташовуються один проти одного.


Виготовлення шипів і інших деталей

1. Напилите царги D і перемички Е за розмірами, указаними в переліку деталей (див. таблицю). До довжині стяжки F додайте 25 мм і напилите інші заготовки G ... М. В деталях D і До поки не робіть фігурних зрізів, потрібну форму ви додасте їм після виготовлення шипів.

Гарнітур для вулиці


2. Зробіть шипи на обох кінцях царг D, перемичок Е і опор G і Н. Розміри можна визначити за кресленням царги. Потім виріжте шип в задній частині До підлокітника, виготовте шипи на обох кінцях верхнього і нижнього брусків сидіння L, М .

3. На кожній перемичці Е зробіть поперечні пази шириною 20 мм і глибиною 10 мм .

4. Виріжте царги сидіння D, використовуючи шаблон.

5. Надайте підлокітникам остаточну форму.

6. Зробіть закруглення радіусом 10 мм по верхній межі верхнього бруска спинки М. Відміряйте і зробіть зріз радіусом 15 мм в кожному верхньому куті верхнього бруска спинки. Ретельно зашліфуйте зрізи наждачним папером.

Збірка боковин

1. Зберіть насухо боковини, що складаються з ніжок А, В/З, царг D і перемичок Е. Перевірте прямокутність складання та вставте шип підлокітника у відповідний паз на задній ніжці. Утримуючи підлокітник над верхньою частиною передньої ніжки з шипом, відзначте розташування паза для шипа на нижній поверхні підлокітника. Повторіть ті ж операції для іншого підлокітника. Вийміть підлокітники з пазів задніх ніжок, залишивши всю конструкцію зібраною.

2. Щоб вибрати паз на нижній поверхні деталі підлокітника, використовуйте фрезу 010 мм і просвердлите отвір глибиною 13 мм в кожному кутку розміченого прямокутника. Потім просвердлите ряд отворів і обробіть паз стамескою.

3. Перевірити відповідність розмірів підлокітника в попередньо зібраних боковинах. Знову видаліть підлокітники — прикріпіть їх пізніше, коли будуть вставлені поперечини спинки.

4. Зберіть кожну боковину на клеї, перевіряючи прямокутність складання.


Гарнітур для вулиці

Виготовлення спинки стільця

1. Пріладьте деталі передньої і задньої опор G, Н, верхній і нижній бруски спинки стільця L, М між боковинами. Перевірте прямокутність. Розберіть конструкцію.

2. По центру уздовж верхньої межі нижнього бруска L і вздовж нижньої межі верхнього бруска М зробіть паз шириною 6 мм і глибиною 10 мм.

3. Заготовте п'ять планок шириною 25 мм, довжиною 330 мм і товщиною 20 мм. Потім розпилявши їх ще раз, отримаєте з кожної планки дві інші розміром 6x25x330 мм для поперечин спинки стільця N.

4. При виготовленні розпірок Про почніть з розпилювання двох планок розміром 6x13x610 мм. Вздовж однієї з граней кожної планки зробіть закруглення радіусом 3 мм До напрямної на відстані близько 50 мм перед диском пили прикріпіть дерев'яний брусок. Підніміть диск на 10 мм над столом. Напрямну верстата розташуйте так, щоб брусок знаходився на відстані 25 мм від диска. Використовуючи штовхач, покладіть одну з планок так, щоб вона примикала до бруска. Відрізані деталі видаляйте від диска гумкою на кінці олівця.

5. Розпірки і перекладини приклейте столярним клеєм (з чергуванням) в пазу нижнього бруска спинки стільця.

6. Коли всі поперечини спинки і розпірки будуть приклеєні в пазу нижнього бруска, нанесіть клей в паз верхнього бруска. Конструкцію з перекладин і нижнього бруска покладіть на плоску поверхню і прикріпіть верхній брусок до кінців перекладин. Встановіть розпірки на клеї. За допомогою косинця перевірити перпендикулярність перекладин по відношенню до брусків і паралельність шипів на брусках. Видаліть надлишки клею шматочком тканини.


Гарнітур для вулиці

Збірка і обробка стільця

1. Склейте деталі передньої і задньої опор G, Н і зібрану спинку між боковинами, перевіряючи прямокутність складання. Виміряйте відстань між поперечними пазами перемичок Е, заготовте стяжку F у відповідності з отриманим розміром і приклейте її на місце.


2. Просвердлите отвори під шурупи в поперечинах сидіння I, J.

3. По верхніх гранях кожної поперечини сидіння зробіть закруглення радіусом 6 мм Прикріпіть передню поперечину J до стільця, розташовуючи просвердлені отвори по центру над деталлю передньої опори G. Просвердлите отвори в царгах D і шурупами прикріпіть передню поперечину.

4. Відріжте дві маленьких планки товщиною 6 мм для виготовлення проста-вок. Працюючи у напрямку до спинки, розташуйте поперечини I сидіння на відстані 6 мм один від одного, чергуючи їх з проставками, і шурупами прикріпіть поперечини до царгам D. Встановіть задню перекладину J і закріпіть її шурупами.

5. Виріжте 16 заглушок 010 мм з планки товщиною 8 мм Закрийте отвори над шурупами в поперечинах. Зашліфуйте заглушки урівень з поверхнею перекладин.

6. Встановіть підлокітники До на клеї.

7. Ретельно відшліфуйте весь стілець. Пофарбуйте і покрийте лаком, вибравши колір на свій розсуд. Якщо зовнішню обробку випадково пошкодили під час експлуатації, покрийте пошкоджене місце лаком, щоб вода не потрапила під верхній шар обробки.