Органічні добрива для саду Особливою популярністю у садівників користуються добрива натурального походження, які є відходами життєдіяльності тварин і рослин. На відміну від хімічних синтезованих підживлень, вони можуть бути виготовлені безпосередньо на дачній ділянці.

Найчастіше так дачній ділянці застосовуються наступні види органічних підживлень:

1. Гній. Продукт життєдіяльності великих домашніх тварин, переважно корів чи коней. Найчастіше вноситься в грунт при весняній або осінній перекопуванні ділянки: рідкий гній може вноситься протягом всього вегетативного періоду (цей розчин готують, розчиняючи його у вигляді у співвідношенні 1:10). При перекопці норма на 1 м2 грядки становить 1 відро гною.

2. Перегній. Утворюється шляхом розкладання тваринних і рослинних решток протягом певного часу: на відміну від гною, ризику обжиганий корінців при внесенні перегною немає, тому для органічного годування ділянки початківцям дачникам рекомендується використовувати перегній.

3. Послід птиці. Дуже ефективний засіб, що перевершує гній. З нього готується рідка підживлення, відрізняється багатим вмістом азоту: при використанні в саду цю стимулює плодові дерева мати пишну крону. Якщо своєї домашньої птиці немає, то можна купувати сухий послід в спеціалізованих магазинах.

4. Гуано. Той же пташиний послід, але тільки морський птиці: на думку фахівців, це добриво особливо корисно і багате на поживні речовини. Подібну цінність являють собою залишки морських рослин і риб.

5. Торф. Утворюється в специфічних умовах, коли рослини не розкладаються повністю. Найчастіше його покладами багаті болотисті місцевості.

6. Кісткова та кров'яне борошно. Ці азотні добрива дуже корисні для грунту, раскисляя і насичуючи її азотом і кальцієм. Отримують їх шляхом висушування та подрібнення скелетів птиці та тварин, або їх крові

7. Деревна зола. Крім розкислення, вона робить грунт багатою на калій. Може вноситься в пристовбурні кола дерев при

Органічні добрива для саду
його скопуванні, або у вигляді водного розчину. Отримують деревну золу шляхом спалювання відходів деревини на дачній ділянці або дров в лазні або котеджі, оснащеним пічним опаленням або каміном.

8. Зелене добриво. Це опале листя та гілки, які заорюються восени в грунт: у результаті цього вона збагачується киснем і азотом. Дана процедура називається сидерацією, і особливо ефективна при використанні в якості зеленого матеріалу бобових рослин.

9. Компост. Органічне добриво комплексного типу, що включає в себе відразу кілька природних підживлень: їх синтез досягається шляхом спільного часткового перегнивання в одній купі.