Рекомендації з використання гіпсової штукатурки З появою гіпсових сухих штукатурок була порушена багаторічна монополія цементних розчинів на якій збудований не один бізнес виробництво сухих сумішей. Крім свого світлого кольору цей матеріал має цілий ряд істотних відмінностей порівняно з традиційними штукатурками.

Основні особливості гіпсової штукатурки:

1. Склад. На відміну від класичних цементних штукатурок, гіпсові сухі розчини в якості зв'язуючої речовини містять гіпс, наповнювачем ж виступають подрібнений різні мінерали. Крім цього, кожен виробник вводить до складу суміші різні добавки, для поліпшення його еластичності, вологостійкості і т. п. У продажу сухі штукатурки наявні в зручній упаковці: вага пропіленових або паперових мішків зазвичай знаходиться в межах 25-35 кг: хоча існує і більш компактна фасовка в 5-10 кг.

2. Особливості використання. На відміну від цементних штукатурок, гіпсові суміші призначені виключно для робіт всередині приміщень: це пояснюється їх слабкою стійкістю до вологи. Приготування штукатурної суміші здійснюється шляхом додавання сухого розчину в чистий теплу воду, з подальшим інтенсивним перемішуванням: для цього краще всього застосовувати

Рекомендації з використання гіпсової штукатурки
спеціальну насадку на дриль. Готуючи розчин, важливо розраховувати порції так, щоб вони могли бути вироблені протягом години, інакше розчин може схопиться і втратити свою функціональність. Важливо мати на увазі, що залишки затверділої гіпсової штукатурки, на відміну від цементних розчинів, для повторного замішування не годяться. Нанесення готового розчину здійснюється більш просто і легко, ніж цементної штукатурки: причина полягає в більше еластичності. Зазвичай в якості інструменту використовують широкий шпатель для шпаклівки. При накладанні товстого шару важливо постаратися зробити це за один раз, так як укладання в кілька шарів не рекомендується в даному випадку. Висихає гіпсова штукатурка в рази швидше, ніж цементний, а подальша шпаклівка проводиться набагато простіше і швидше, через світлого кольору поверхні.

3. Зберігання. Зберігати суху гіпсову штукатурку потрібно в сухому темному місці, при температурі вище нуля. Якщо мішок з розчином вироблений не повністю, то важливо також у захисті залишилася сухої суміші від вологи: у такому випадку вона може зберігатися досить довго. Після відкриття упаковки рекомендується перевірити суміш на наявність грудок і затвердінь: краще їх видалити, так як у воді вони зазвичай не розчиняються, утворюючи дуже незручний сміття, що заважає роботі.