Починаючи будівництво будинку з мансардою, кожен забудовник стикається з проблемою вибору того або іншого архітектурного рішення. І вибір потрібно зробити не тоді, коли ви думаєте, як побудувати будинок з мансардою, а ще на стадії проектування.

Одним з таких моментів, з якими доводиться стикатися архітектора «Метроплекс», коли клієнти вибирають проекти сучасних будинків з мансардою, є вибір фасадного або мансардного вікна.

Если вас интересует дачная мебель, стоит заглянуть на этот сайт promebli.ua вы найдете дачную мебель отличного качества и по доступной цене.

Адже, приміром, фасадне вікно на мансардному приміщенні виглядає вельми привабливо. З ним житло здається цікавим, а сама кімната значно затишніше. При виборі люкарна або мансардного вікна кожна людина керується своїми особистими уподобаннями та фінансовими можливостями. Однак навіть проекти на маленькі будинки з мансардою будуть виглядати куди ефектніше, якщо зробити правильний вибір, попередньо вивчивши особливості обох варіантів. Ми сьогодні вирішили розповісти про них детальніше.

Люкарна, воно ж фасадне вікно або «зозуля» має ряд переваг, серед яких варто виділити:

Відмінна прикраса будівлі.

Як показує практика, заміський будинок з мансардою, оснащений фасадним вікном, відрізняється меншою площею скошеної стіни в мансардному приміщенні.
Простота у догляді.

Однак і недоліків «кукушка» не позбавлена. З-за складної покрівельної конструкції досить непросто встановити таке вікно. Одночасно з цим знижується кількість світла, що проникає в приміщення, на 30-40%. При цьому, освітлення досить специфічно.

Варто відзначити, що не завжди цей факт є недоліком і навіть навпаки, хто замовляє будівництво одноповерхового будинку мансардою саме з люкарнами з-за такого освітлення. І якщо правильно побудувати будинок мансардою, підібравши оптимальний кут нахилу покрівлі та ширину «зозулі», а також оббудувати бічні стінки, то можна домогтися максимально рівномірного освітлення на всій мансарді.

Отже, якщо ви все ж вирішили віддати перевагу люкарне, будуючи будинок з мансардою з цегли, то необхідно обов'язково дотримуватися певні пропорції:

Вікно по площі має бути в межах 1/6-1/8 від загальної площі підлоги в приміщенні. Якщо кут нахилу покрівлі невеликий, то допускається співвідношення 1/5.
Висота підвіконня від підлоги повинна становити 85-90 див.
Ширина фасадного вікна дорівнює половині ширини кімнати. В такому випадку можна значно краще освітити кімнату і одночасно з цим візуально розширити її.

Головним і вагомою перевагою мансардного вікна перед люкарною є вартість. Його установка буде значно дешевше і простіше, але дорожче, ніж установка традиційного вікна. Побудувати будинок з мансардою піноблоків з мансардними вікнами – це отримати житло з великою кількістю світла, ніж з фасадними вікнами, і освітлення рівномірно розподіляється по приміщенню.

Однак доглядати за мансардними вікнами значно складніше. Більш того, на них швидко збирається бруд. Цей факт треба брати до уваги підбираючи, як правильно розташувати вікна при будівництві будинку з мансардою.

Також на мансардному вікні скупчується сніг і взимку може виникнути дискомфорт при провітрюванні і проникнення денного світла. Влітку також виникає дискомфорт, а саме від надлишку інсоляції кімнати на мансарді буде перегріватися. Саме з цієї причини при будівництві одноповерхового будинку з мансардою потрібно враховувати правильні пропорції:

Рекомендоване співвідношення площі вікна і поверхні підлоги 1/8-1/10. Не рекомендується робити досить великі вікна, так як навіть самі якісні вікна випускають з будинку тепло.
Рекомендована висота нижнього краю вікна становить 90-110 см від підлоги, а верхнього – 185-205 див.

Тут варто відзначити, що менше кут нахилу покрівлі, тим і вище перебуватиме вікно. Як варіант, під будівництво будинку з мансардою в Україні можна порадити розташувати невеликий ряд вікон, як горизонтально, так і вертикально, створивши тим самим вельми оригінальний інтер'єр.

Як бачите, обидва варіанти мають свої плюси і мінуси, тому якого типу вікон віддати перевагу - вирішувати виключно вам.