Використання залізобетонних конструкції в будівництві Самим затребуваним матеріалом на будь будівельному майданчику є залізобетон. Серед таких будівельних матеріалів як блоки, цегла, бітумні рулонні матеріали залізобетонні конструкції займають лідируюче місце.

Досліджуючи історичні факти, слід зазначити, що ідея створення залізобетону належить французу Джозефу Моньє, який у 1867 році посилив бетонну конструкцію металевою сіткою. Коли вперше виготовив бетонну конструкцію посилену сіткою, що дозволило використовувати кращі переваги двох матеріалів.

Стрижні з сталі використовують при сильному навантаженні на бетонну конструкцію. Арматурні стрижні зі сталі використовуються, коли бетонна конструкція піддається сильному навантаженні. Найчастіше такого роду конструкції застосовують для віконних та дверних перемичок, сходів і колон.

Інформацію про залізобетонних виробах можна знайти, вивчивши технічний проект будівлі. Там вказується клас і марка сталі, яка застосовується при виготовленні стрижнів, а також їх довжина і діаметр.

Дуже важливо знати цю інформацію і використовувати у будівництві тільки зазначені в проекті залізобетонні конструкції. Крім цього необхідно стежити, щоб бетон відповідав конструкційним вимогам.