Різновиди живих огорож Застосувавши живопліт на своїй дачній ділянці, можна дістати в одній особі практичний, оригінальний і функціональний огорожу. З її допомогою можна ефективно і барвисто позначити межі будь-якої зони на ділянці, захистивши її від візуального перегляду, запилення, поривів вітру.

Від призначення живоплоту безпосередньо залежать її розміри, форми і використовувані для її оформлення рослини. При цьому для створення суворого фону краще всього застосовувати один вид рослин. Якщо ж такого завдання не ставиться, то краще застосовувати змішаний тип живоплоту, що складаються з разнотипной рослинності: така композиція вимагає набагато менше догляду, але місця для неї потрібно більше. При використанні вічнозелених рослин ефективність загородження не буде залежати від сезону, так і стрижка ними переноситься набагато краще.

Що стосується висоти живоплоту, то тут можна виділити такі її різновиди:

1. Бордюри. Декорирующий елемент, до складу якого, зазвичай, входять чагарники або напівчагарники: головна умова – щоб їх висота не перевищувала висоту окаймляемых клумб і квітників. Для цих цілей також підійдуть карликові сорти жимолості, чубушника, барбарису і т. п. Застосовуються і багаторічні трави, наприклад, астра або хост.

2. Огорожі. В їх завдання входить здійснення захисних, санітарних і декоруючих функцій. Розрізняють формовані і вільно зростаючі живоплоти: для першого типу найкраще підійдуть тіньові слаборослі породи, що відрізняються густими гілками і великим числом дрібних листків. Огорожі вільного зростання характеризуються наявністю ефектних в декоративному плані рослин, що мають красиве цвітіння, плоди або яркоокрашенную кору.

Різновиди живих огорож

3. Живі стіни. Здатні забезпечити хороший захист від вітру, бруду і візуального огляду. Для їх створення найкраще застосовувати тіньовитривалі рослини з повільним зростанням і безболісною реакцією на стрижку. З дерев у цьому відношенні добре підходить яблуня, ліщина, граб, в'язь, липа і т. п. Якщо потрібно створювати живі стіни великої висоти, для цього будуть потрібні декоративні породи, що мають узкоконическую, пірамідальну, овальну та інші подібні форми.

Що стосується способів посадки, то рослини в живоплотах можуть висаджуватися в один, два або три ряди, в залежності від призначення огородження.