Чому тріскається стеля Обробка стелі може здатися більш легкою справою, зважаючи на значно менших експлуатаційних навантажень на її поверхню, якщо порівнювати з стелею чи стінами.

Однак будь-знає майстер скаже, що це думка явно оманливе, адже добре обробити звернену вниз горизонтальну площину значно важче, ніж будь-яку іншу. До того ж, будь-який недолік або дефект стелі відразу впадає в очі, адже він завжди відкритий для загального огляду і добре освітлений.

Найпоширеніший дефект стельової стяжки – це тріщини, і нижче ми розглянемо основні причини їх появи:

1. Тріщина або шов в підставі. Наявність тріщини або шва в стельової плити стає потенційною небезпекою переадресації подібної проблеми на фінішну обробку. Для цього необхідно обов'язково провести заходи по їх закладенні спеціальними матеріалами. Якщо це тріщина, то вона максимально розширюється, набивається плитковим клеєм, а зверху покривається смужкою склополотна або серпянкой. При чому, якщо застосовується склополотно, потрібно і спеціальний склеювальний розчин, що йде з ним у комплекті. При заробці шва між панельними плитами необхідно максимально розчистити межпанельное простір від старого розчину, після чого заповнити його новим. Найчастіше для цих цілей застосовується той же плитковий клей або стартову шпаклівку, типу Ротбанд. Після повного висихання шовного закладення поверх нього одягаються вже знайома нам серпянка або смужка скловолокна, після чого проводитися фінішна шпаклівка. У разі, якщо здійснюється закладення гіпсокартонної конструкції, в якості шовного заповнювач застосовують спеціальну суміш Фугенфюллер.

2. Порушення кріплення гіпсокартонної конструкції. Якщо гіпсокартонні листи недостатньо добре закріплені, рано чи пізно це призведе до появи тріщин в районі швів, навіть якщо їх закладення проведена належним чином. Призводить до цього схильність подібних конструкцій вібрувати від ударів або важких кроків в кімнаті.

3. Недотримання технології проведення стяжки. При шпаклівці стелі дуже важливо давати добре висихати кожному

Чому тріскається стеля
накладеному шару, інакше це призведе до ефекту закупорки вологи усередині стяжки, і це швидше за все проявиться в порушенні фінішного декорування. Ще одна типова помилка – накладання занадто великих шарів, без додаткового армування. В основному це буває в районах перепадів між швами, коли необхідно зробити стелю більш рівним. Рекомендується в кожному з випадків, коли накладається шар розчину перевищує 10 мм, армувати таке місце малярною або штукатурною сіткою. Ще одна помилка – згладжувати перепади фінішної шпаклівкою, яка не призначена для накладання шарів понад 5 мм.

4. Вібрації. Якщо будинок постійно вібрує, що буває у разі знаходження поруч жвавих трас або залізничних гілок, краще всього вибрати для стельової обробки каркасний спосіб, більш стійкий до подібних навантажень.