Вибір матеріалів для самостійного ремонту ванної кімнати Ремонт своїми силами – міф чи реальність? З чого почати, як вибрати матеріал, як підготувати поверхні, як працювати з матеріалами – цілий букет питань.

Кожний з цих питань спливає у нас в голові, коли намічається капітальний ремонт старенької ванної кімнати. Не турбуйтеся, все можна освоїти самостійно.

Для стін краще всього нам підійдуть пластикові панелі, так як вони досить прості в монтажі і не зажадають від вас особливих знань і майстерності. Цього явно не скажеш про керамограніті або керамічній плитці. Укладання кахлю краще всього довірити майстру обробникові, має багатий досвід по ремонту квартир і обробці. Плиткові роботи потребують чималого досвіду і знань, які новачкові недоступні.

Для підлоги може підійти лінолеум або пластиковий водостійкий ламінат.

Вибір матеріалів для самостійного ремонту ванної кімнати
Вибір матеріалів для самостійного ремонту ванної кімнати

Ламінат оснащений кликовым замком і досить простий в укладанні, що нагадує збір дитячого конструктора. Укладання лінолеуму зажадає від вас лише правильно відрізати від рулону полотно за розмірами вашого приміщення.

Для стелі підійде варіант з панелей ПВХ. Це на сьогодні один із самих легких варіантів стелі. Найскладнішим етапом тут є створення металевого каркаса обрешітки. При цьому, вам знадобляться навички роботи з бульбашковим рівнем.

Врахуємо додаткові матеріали:

#9745; металопрофіль для обрешітки під панелі ПВХ;

#9745; стартовий профіль і підвіси для обрешітки стелі;

На жаль, в сучасних будинках рівень обробки від будівельників все ще залишається досить низьким. Тому потрібно бути готовим до таких сюрпризів, як нерівний підлогу, стіни або стелю. При використанні для стін і стелі решетування вирівнювати поверхні непотрібно.

Вибір матеріалів для самостійного ремонту ванної кімнати
Вибір матеріалів для самостійного ремонту ванної кімнати

Якщо ви хочете рівна підлога, без вирівнювання вам не обійтися. Надійніше всього вирівнювати підлогу по маяках з використанням самовирівнюється суміші. Але можна і без них, отримуючи якість гірше.

Зараз у продажу є самовирівнюючі суміші різних марок. Про призначення і склад ви легко знайдете на упаковці. Там же буде вказано, як готувати основу під заливку. Можливо, буде потрібно грунтовка поверхні, створення армуючого шару.

Тепер, керуючись цими рекомендаціями, ви можете сміливо приступити до ремонту у вас вдома! Адже правильний вибір матеріалу – майже половина успіху в справі ремонту.