Як прокласти проводку в лазні Монтуючи електричну проводку в лазні, важливо врахувати значну специфіку даного приміщення – наявність значних показників температури і вологості повітря.

Подібний мікроклімат чинить негативний вплив на дроти, до того ж, стіни лазень найчастіше виконуються з легкозаймистих матеріалів, що також вимагає особливої уваги.

Монтаж проводки в лазні здійснюється в кілька етапів:

1. Установка щитка. При виборі місця для електрощитка дуже важливо, щоб воно було доступним і добре провітрювалися. Парилка не може бути використана для цих цілей, те ж саме стосується і інших приміщень з підвищеною пожежною небезпекою. Ще один важливий момент – кімната зі щитком повинна бути добре освітлена. Найчастіше місцем установки виступає кімната відпочинку, при цьому щиток повинен розміщуватися не нижче, ніж на 1,4 м від поверхні підлоги. При однофазному живленні лазні, то обов'язково потрібно використовувати трижильний кабель, з можливістю забезпечити нульове запитывание (синя жила). Перетин кабелю буде залежати від навантаження на нього: розрахунок проводиться за допомогою спеціальних таблиць. Поруч, біля щитка, необхідно обов'язково розмістити схему електропроводки лазні. При підключенні щитка дуже важливо живити захисні пристрої, що виробляють розмикання ланцюга у разі прямого впливу вологи.

2. Розводка кабелю. Дана операція проводиться за заздалегідь накресленої схеми. При цьому враховуються ряд рекомендацій, і перша з них – використання для розведення тільки цільних шматків дроту. Дерев'яні лазні повинні оснащуватися виключно відкритою електропроводкою, без всяких ПВХ-труб. Цегляні будови допускають застосування прихованої проводки, що проходить під штукатуркою. Прокладання кабелю, важливо дотримуватися виключно вертикальні або горизонтальні напрями, без перегибаний і перекручень. У разі наявності розпаєчних коробок, проводи повинні відходити від них тільки під кутом 90 градусів. Для прокладки проводки краще всього вибрати найменш помітні ділянки стін, подалі від дверей, труб і радіаторів. Якщо необхідно встановити розетку, вимикач або монтажну коробку, то робиться це в передбаннику або кімнаті відпочинку: парна ніколи не повинна використовуватися в таких цілях. Ще одне небезпечне місце для проводки – стіна над піччю, також не слід прокладати її всередину металевих оболонок або труб.

3. Світильники. Ці елементи повинні бути не могутніше 75 Вт, з хорошим класом захисту і скляними плафонами. До металевих корпусів світильників необхідно підключати захисну жилу дроту. Пластикові елементи краще не використовувати, так як вони схильні до деформацій при експлуатації подібних температурних режимах. У лазні всі світильники монтуються тільки на стінах, так як в районі стелі температура повітря найвища. Парні при цьому обладнуються низьковольтним напругою 12 В, що досягається за допомогою розміщених в сусідніх кімнатах понижуючих трансформаторів.