Як організувати проведення на балконі В умовах малометражної квартири балкон з технічного приміщення часто перетворюється в житловий, для чого і проводяться спеціальні будівельні заходи. Одна з важливих частин подібного облаштування – організація освітлення, в умовах балконамає свої нюанси.

Основні етапи облаштування освітлення на балконі:

1. Точка підключення. Окремі будинки спочатку оснащені проводкою на балконі, і навіть можуть мати найпростіші освітлювальні прилади: в такому випадку потрібно лише замінити їх на більш сучасні та красиві. Якщо проводка відсутня, то на початку потрібно вибрати той джерело в квартирі, звідки вона буде вестися. Самий безпечний і надійний варіант – використання для цього електрощитка, однак у такому випадку знадобиться довгі провід і додаткові зусилля, щоб його добре розмістити. Однак у результаті на балконі може бути використовувана побутова і обігрівальна техніка. Другий варіант підключення – використання сусідньої кімнати: це найпростіший спосіб, головне тут, відшукати розподільну коробку. При цьому важливо переконається, що старі дроти достатньо функціональні, щоб витримати нові навантаження. Якщо така коробка розташована досить далеко від балкона, її може замінити найближча розетка з підключеним подовжувачем.

Як організувати проведення на балконі

2. Тип проводки. Якщо балкон має шар утеплення, то проводку дуже зручно прокладати між ним і фінішною обробкою. Якщо в якості обробки застосовуються листові матеріалу, типу фанери або гіпсокартону, в них попередньо вирізають ніші під розетки та вимикачі. Те ж саме стосується і стелі, особливо, якщо вирішено було використовувати точкові світильники. Для більше безпеки проводка прокладається в спеціальних кожухах. У випадках з незаскленими балконами і бетонними або штукатуренными стінами, проводку краще поміщати в заздалегідь приготовлені штроби: те ж саме справедливо і для утеплених і засклених балконів. Приховавши проводку в стінах, досягається додаткова краса інтер'єру. Іншим варіантом є облаштування зовнішньої проводки, на що йде значно менше часу. Для прокладки кабелю в такому випадку використовують зовнішні ізолятори: як правило, це гофровані трубки або декоративні короби. Що стосується вимикачів і розеток, то вони в цьому випадку застосовуються зовнішнього накладного типу.