Як перефарбувати стеля Фарбування водоемульсійною фарбою є одним з найпоширеніших способів обробки стелі, завдяки своїй красі і простоті нанесення. Але, з плином часу, будь покриття має схильність загрязнятся, і стелю не є винятком.

На певному етапі постає питання про косметичному ремонті житла, в процесі якого, крім переклеювання шпалер і фарбування радіаторів та дверей, можна також оновити стельове покриття.

Для того, щоб освіжити пофарбований стелю, залишаючись, по можливості, у рамках косметичного ремонту, існує ряд рекомендацій:

1. Вологе прибирання. Поняття «косметичний ремонт» включає в себе проведення ремонтних заходів некапітального характеру, без значної бруду і руйнувань. Пофарбована водоемульсійною фарбою потовк можна спробувати освіжити за допомогою елементарної прибирання, адже більшість подібних фарб можна протирати вологою ганчіркою. Для цього, в першу чергу, зі стелі потрібно змахнути пилу та павутиння. Для цієї мети зручніше всього використовувати широку м'яку щітку, при чому вона повинна бути суха. Особливої уваги в цьому відношенні приділяється ділянкам біля кутів, труб і карнизів (карнизи краще взагалі зняти на час проведення ремонтних заходів). Потім, потрібно оглянути стелю на предмет жовтих або жирних плям, і обробити ці місця розведеним розчином білизни. Для цього звичайна рідка білизна розвести навпіл з водою, і обережно наноситься на пляму. Після висихання місця обробки оглядаються, і, при необхідності, процедура повторюється. Під час роботи з білизною та її висихання необхідно забезпечити провітрювання кімнати. Після цього потрібно взяти тазик з теплою водою, додавши в неї трохи мила або прального порошку, і м'якою губкою обережно протерти всю площу стелі. Після закінчення цієї процедури потрібно дати час стелі висохнути, і шляхом візуального огляду оцінити ефект проведеної прибирання: можливо, досягнутий результат буде цілком задовільним, та подальші заходи не потрібні.


2. Фарбування. Якщо після вологого прибирання стелю все ж не придбав необхідний вид, його можна пофарбувати, благо водоемульсійні фарби передбачають наступні завдання до десяти і більше фарбувальних шарів. Для цього всю площу стелі потрібно уважно оглянути на предмет відшарувань старої фарби: якщо вони мають значний характер, капітальних заходів не уникнути. Якщо ж таких огріхів не виявлено, або ж вони маю дрібний фрагментарний характер, в такому випадку ці місця обережно подирают шпателем, знімаючи відшарувалася фарбу. Після цього утворилися западини потрібно обробити грунтовкою і обережно подшпаклевать фінішною шпаклівкою: найкраще для цього підійде готова акрилова шпаклівка, а для таких випадків у продажу є невеликі пластикові ємності. Після висихання шпаклівки за допомогою дрібної малярною наждачного паперу

Як перефарбувати стеля
реставруються місця обережно шліфуються, після чого вся площа стелі ховається грунтовкою (краще її розвести водою 1/1). Фарбування треба здійснювати обережно, по можливості придбавши фарбу тієї ж марки, що і первісна. Якщо такої можливості немає, то краще всього придбати водоемульсійну або латексну фарбу середньої цінової категорії: справа в тому, що дорогі фарби можуть «потягнути» нижній шар, ну а дешеві фарби, як правило, низької якості. Перед фарбуванням матеріал краще всього трохи розвести водою до концентрації рідкої сметани, щоб уникнути спучування нижнього шару. Після висихання фарби процедуру при необхідності можна повторити.